Muhittin Boşat 5. kez derbide

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılacak 2003-2004 sezonunun ilk derbisinin hakemi FIFA kokartlı Muhittin Boşat, bugüne kadar iki takım arasındaki 4 karşılaşmada görev yaptı.

ANKARA - Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılacak 2003-2004 sezonunun ilk derbisinin hakemi FIFA kokartlı Muhittin Boşat, bugüne kadar iki takım arasındaki 4 karşılaşmada görev yaptı. Boşat, üç büyükler arasındaki 10 derbi karşılaşmasında görev aldı. Galatasaray'ın bugüne kadar 13 maçında görev yaparken, Sarı-Kırmızılı ekip bu karşılaşmalarda beş galibiyet, beş beraberlik elde ederken üç maçı da kaybetti. Boşat, Fenerbahçe'nin ise 14 maçında görev yaptı. Sarı-Lacivertliler bu karşılaşmaların 10'undan galibiyet, bir beraberlik, 3 de yenilgi aldı.
Merkez Hakem Kurulu, başarılı hakem Muhittin Boşat'a geçen sezon hiçbir Galatasaray maçında görev verilmezken, Boşat, bu sezon da ilk kez bir Galatasaray maçında düdük çalacak.
Muhittin Boşat, klasmana çıktığı 1994-95 sezonundan bu yana iki takım arasındaki dört maçta görev yaptı. Bu maçlarda her iki ekip de 2'şer galibiyet elde etti. Boşat, 2003-2004 sezonunda 3 karşılaşmada görevlendirildi. Boşat'ın bu sezon görev yaptığı karşılaşmalar şunlar: Fenerbahçe-İstanbulspor: 0-3, Malatyaspor-Samsunspor: 5-0. Bursa-
spor-Gençlerbirliği: 0-0. (Spor Servisi)