Murat dört gözle bekliyor

Galatasaray'ın sezon başında İstanbulspor'dan transfer ettiği ve ardından Gaziantepspor'a kiraladığı Murat Erdoğan, takıma geri döneceği günü iple çektiğini söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

GAZİANTEP/İSTANBUL - Galatasaray'ın sezon başında İstanbulspor'dan transfer ettiği ve ardından Gaziantepspor'a kiraladığı Murat Erdoğan, takıma geri döneceği günü iple çektiğini söyledi. Murat, teknik direktör Fatih Terim'le telefon görüşmesi yaptığını belirterek, "Kendisi yeni sezonda beni düşündüğünü söyleyince, dünyalar benim oldu. Futbolculuk yaşantımda hayalini kurduğum Galatasaray'da görev yapacağım için mutluyum. Öyle ki, sezon başında beni Beşiktaş'ta istemişti ama herşeye rağmen ben Sarı-Kırmızılı takımı tercih etmiştim. Gaziantep'de çok başarılı bir sezon geçirdim ve artık dönmeye hazırım" dedi.
Muhalefetten yaylım ateş
Sarı-Kırmızılı kulübün eski başkanlarından Mehmet Cansun, Özhan Canaydı'ın,
"Bu şartlarda ikincilik başarıdır" sözlerine tepki gösterdi. Cansun, Galatasaray gibi bir kulüp için ikinciliğin başarı olamayacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş'a 6, Gençlerbirliği'ne 5 puan vermişsin, Fenerbahçe'den de 6 gol yemişsin. Son yılların en başarısız sezonunu geçirmişsin. Çok ciddi sorunlar var. Bunların masaya yatırılması gerekli, aksi durumda kulübü kötü günler bekliyor. İki sezon önce Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkan takım, bu sezon kolay bir gruptan çıkamadı. Galatasaraylılar mutlaka biraraya gelip çözümler üretmek zorunda."
Transfer konusunda sadece Terim'in yetkili olmasını da eleştiren Cansun, "Canaydın yanlış bir politika izledi. Terim hem teknik direktörlük hem de menajerlik yaptı. Transfer konusunda hiçbir yöneticinin söz hakkı olmadığı için bugünlere gelindi" dedi. Eski yöneticilerden Burak Elmas ise, kulübün hedeflerinden çok uzaklaştığını vurgulayarak, "Sezon başında hedefimizi Şampiyonlar Ligi'nde en az çeyrek final ve lig şampiyonluğu olarak belirlemiştik. Ancak bunların ikisi de gerçekleşmedi" diye konuştu.
Eski başkanlardan Faruk Süren de, Özaydın'ın açıklamalarıyla ilgili şu yorumu yaptı: "Çıta yerinde duruyor. O çıtayı yükseltecek yeni yöneticiler lazım. Takım elbette ikinci olabilir ama bunu başarı olarak göstermek yanlış olur. Bu sadece hedef küçültmektir. Galatasaray gibi büyük bir kulübün hedefleri asla küçük olamaz."