Murat Özyer istifa etti mi?

Murat Özyer istifa etti mi?
Murat Özyer istifa etti mi?
Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer'in görevinden ayrıldığı iddia edildi. Sosyal medyadan açıklama yapan Özyer ise bu iddiayı yalanladı.

Son dönemde Galatasaray taraftarı tarafından aldığı kararlar nedeniyle eleştirilen Murat Özyer, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla dikkati çekti. Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü, "2 kişiler ama takımlar" diyerek, iki kürekçinin fotoğrafını paylaşırken, bir diğer tweetinde ise "Antrenmana geç kalmana karışmıyor, antrenmana alıyorlar ama taksimetre çalışıyor, cezanı kesiyorlar. (Ertuğrul Erdoğan Atlanta notlarından)" ifadelerini kullandı.

Özyer'in bu paylaşımları, basketbol şubesindeki görevinden istifa ettiği şeklinde yorumlandı.

İSTİFA İDDİASINA YANIT 

İstifa ettiği haberleri üzerine twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Murat Özyer, "Babamın sağlık sorunları nedeniyle acil olarak İstanbul dışına çıktım. Bugün bizim için sağlık açısından önemli bir gün. Babamın yanında olabilmek için bana izin veren Sayın Can Topsakal'a teşekkür ederim. Hastane ortamında herkesin telefonuna cevap vermem zor. Profesyonel hayatımda bir değişiklik yok, hedeflerimiz doğrultusunda mücadeleye devam" ifadelerini kullandı.