Muslera: Daha kötü şeyler olabilirdi

Muslera: Daha kötü şeyler olabilirdi
Muslera: Daha kötü şeyler olabilirdi
Galatasaray kalesini 3 maçtır koruyamayan Fernando Muslera, sakatlığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL (DHA) - GS TV'ye konuşan Fernando Muslera, Sivasspor galibiyeti nedenitle takım arkadaşlarını tebrik ederken, Eray İşcan'a övgüler yağdırdı.

G.Saray'a bir iyi, bir kötü haber


Tecrübeli file bekçisi, "Sivasspor maçında çok önemli bir üç puan aldık. Biliyorsunuz ligde morale ihtiyacımız var. Hem ligdeki durumumuz hem de takımın morali açısından çok önemli bir üç puan aldık. Zor bir maçtı. Bir ara 10 kişi mücadele ettik. Bütün takım arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. Eray'ı da performansından dolayı tebrik ediyorum. Bugüne kadar yaptığı çalışmaların meyvesini alıyor. Çok iyi bir kaleci, ayaklarına da çok hakim. Genç yaşına rağmen kalede hiç sırıtmıyor. Bu da beni sevindiriyor tabii ki. Kendi mevkiimde oynayan arkadaşının bu şekilde kendine güveninin olması mutluluk verici" dedi.

"DOKTORUMA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

"Beklenmedik bir sakatlık yaşadım. Bu kadar ciddi olacağını tahmin etmiyordum. Ama doktorumuz ve sponsor hastanemize çok teşekkür etmek istiyorum. Benimle çok ilgilendiler. Yapılan MR'da ne kadar ciddi olduğu ortaya çıktı. Ben de bir an önce sahalara dönmek, takımımla maça çıkmak istiyorum. Real Madrid maçına çıkmak istiyorum veya milli takımda oynamak istiyorum."

"DAHA ERKEN SAHAYA DÖNSEYDİM..."

"Doktorla yaptığımız her konuşmada ona teşekkür ediyorum. Beni hemen sahaya sürmedi, tedavimi yaptı dinlendirdi. Şu anda da en iyi şekilde tedavim ve çalışmalarım devam ediyor. Mutlaka sağlık ekibimiz sahaya döneceğim zamanı benden daha iyi biliyorlar. Beni daha erken sahaya döndürselerdi hem milli takım açısından hem de Galatasaray açısından daha kötü şeyler olabilirdi."

'Drogba G.Saray'ı çiftlik yapmış'


"YALAN HABERLER BENİ ÜZÜYOR"

"Mutlaka daha iyiye gidiyorum. Ama beni üzen bir nokta var, basında 'daha erken oynayabilirdi' yorumları varmış. Bu sakatlığın kimse bu kadar zor olacağını beklemiyordu, ama çok önemli bir sakatlık geçirdim. Tekrar MR'a gittim. Daha iyiye gidiyorum, ama geçen maçta oynayabilecek düzeyde değildim. Eğer oynayabilecek olsaydım buna doktorlarımla birlikte oturur karar verirdik ve beni sahada görürdünüz. Bu yalan haberler beni üzüyor. Kesinlikle önceki maçta oynama şansım yoktu. İlk günden daha iyi hissediyorum kendimi. Ama biraz daha zamana ihtiyacım olduğunu düşünüyorum."

"PUAN FARKI ÖNEMLİ DEĞİL"

"Rakibimizle aramızda puan farkı var, ama bunu bir kenara bırakmamız lazım. Maç maç bakıp her maçtan 3 puan almamız gerekiyor. Kazandığımız her 3 puanla baskıyı üstümüzden atabiliriz. Önemli olan sezon sonunda ne olacağı. Bundan önce 2 sezonda nasıl Galatasaray şampiyon olduysa, şimdi de amacımız o. Puan farkı önemli değil önümüzde uzun bir periyot var. Maç maç bakıp her maça tek tek odaklanıp sonra diğer takımların maçlarına bakacağız. Real Madrıd'e Bernabeu'da karşı oynamak kolay değil. Oradan alabileceğimiz puanlar burada bizi Juventus'a karşı daha avantajlı oynama durumuna getirebilir. Oraya giderek kendimize inanarak Galatasaray gibi oynayarak puan veya puanlarla dönmek istiyoruz."

" DÜNYA KUPASINDA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ"

"2014 Dünya Kupası'na gideceğim için çok mutluyum. Ben de bu yüzden bir an önce sahalara geri dönmek istiyorum. Şu an ne yazık ki bu mümkün değil. Ama bir an önce dönmek istiyorum. Uruguay çok küçük bir ülke, ama son yıllarda futbol açısından kendini çok geliştirdi. Bana kalırsa önemli başarılar elde ediyoruz. Milli takımdaki bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Dünya Kupası'nda da çok iyi işler yapacağımızı düşünüyorum."

Mancini: Sahada çocuklar yok