Muslera için şoke eden sözler!

Muslera için şoke eden sözler!
Muslera için şoke eden sözler!
Eskişehirspor kalecisi Ali Şaşal, Galatasaray'ın elde ettiği şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera hakkında, "Geldiğinden beri vasat olmasına rağman fazla abartılıyor" dedi.

Eskişehirspor, Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında oynayacağı Fenerbahçe maçına hazırlanıyor. Kırmızı-siyahlı takımın sezona damga vurması beklenen isimlerinden biri de geçtiğimiz sezon sonunda kaleyi Boffin gibi tecrübeli bir eldivenden devralan Ali Şaşal...

"12 YAŞINDA BAŞLADIM"

Fanatik Gazetesi'ne konuşan Ali Şaşal, "12 yaşında kaleciliğe başladım ve 19 yaşında ilk profesyonel imzayı attım. Buraya gelen kadar hep Altay’da oynadım, pek benzetmezler ama İzmirli’yim. Aslında daha önce de isteyen kulüpler oldu ama gerçekleşmedi. Buraya gelmeden önceki sezonumu iyi geçirdim ve Eskişehirspor’a transfer oldum" dedi.

"ALTYAPI HOCALARI ÖNEMLİ"

Eskişehirspor kalecisi, açıklamalarına şöyle devam etti:
"Bugünlere gelmemde bende emeği olanları söylemem gerekir. Altay’ın altyapısında Mücahit Dönmez vardı, o bana çok önem verdi ve sahip çıktı. Sonrasında bana göre Türkiye ’nin en iyi kaleci hocalarından Haluk Kaplan’ın büyük emeği vardır. Haluk hoca kaleciliğin kitabını yazacak kadar da akademisyen bir isim ondan da müthiş bir bilgi ve destek aldım.”

"ÇİZGİ KALECİSİ DEĞİLİM"

“Her zaman kendime, artılarım ve eksilerim neler diye sormuşumdur. Kendime güvenen bir kişiyim. Bir kaleci çizgi üzerinde değildir. Ekstra şeyler yaparsa iyi kalecidir. İyi bir eldiven yan toplara çıkacak, geriden oyunu kuracak, ayakları düzgün olacak, önde olacak, iki ayağını iyi kullanacak, kısaca oyunun bir parçası olacak. Ben de böyle olmak için elimden gleni yapıyorum.”

"GEÇEN SEZON İYİYDİ AMA..."

“Bir kaleciye hiçbir zaman idolüm olarak bakmadım ama hepsinden iyi taraflarını almayı hedefledim. Mesela Fernando Muslera’nın ayakları çok iyi. Ama Muslera geldiğinden beri vasat bir performans çizmesine rağmen fazla abartılıyor. En başarılı sezonu geçen yıldı. Bana göre kaleci dendiği zaman Neuer tabii ki bir numara.”

"ADA YOLU İSTANBUL 'DAN"

“Anadolu’da oynayan her futbolcunun gönlünde İstanbul’un 3 kulübü yatar. Ama ben 'buradan A Milli Takım’a gitmek istiyorum' demiştim ve gittim. Ortada bir Arda Turan gerçeği var. Herkes beni İngiltere’ye yakıştırıyor. Ama oralara gitmenin yolu da İstanbul’dan geçiyor.”