Muslera: Sekiz yaşıma kadar forvettim

Muslera: Sekiz yaşıma kadar forvettim
Muslera: Sekiz yaşıma kadar forvettim
Galatasaray'ın yıldız file bekçisi Fernando Muslera, futbola forvet olarak başladığını, daha sonra uzun boyu nedeniyle kaleye geçtiğini söyledi.

İSTANBUL - Sarı-kırmızılı kulübün yayın organı Galatasaray dergisinin Nisan sayısında röportajı yer alan Fernando Muslera, kariyerinde kendisini en çok zorlayan forvet oyuncularının, Di Natale ve Burak Yılmaz olduğunu belirtti.

Galatasaray'a Semih Kaya müjdesi

Uruguaylı kaleci, "Senden iyi bir forvet olur muydu?" sorusuna, "Sekiz yaşıma kadar forvettim. Boyum uzun olduğu için sonra hep kaleci oldum. Forvet olsam duran toplarda etkili olabilirdim" cevabını verdi.

Burak Yılmaz'ın, Türkiye 'nin en iyi forveti ve mükemmel bir insan olduğunu iddia eden Muslera, "Alçakgönüllü, samimi, çok akıllı bir insan. O yüzden onu inanılmaz seviyor ve saygı duyuyorum. Büyük adam" değerlendirmesini yaptı.
Burak Yılmaz ise bir golcü olarak, bazı kalecileri yakından tanıyan Muslera'nın, rakip kalecilerle ilgili tavsiyelerini dikkate aldığını belirtti.

Sarı-kırmızılı futbolcu, gollerden sonra Muslera ile selamlaşmasını, "Onu çok seviyorum. Aslında bazen golden sonra ona koşmak geliyor içimden, çok uzak olduğu için elle selamlaşıyoruz. Benim çok mutlu olduğum bir an ve çok anlamlı" ifadeleriyle anlattı. (AA)

Olcan Adın'dan Alex itirafı