Muslera'nın çilesi büyük!

Muslera'nın çilesi büyük!
Muslera'nın çilesi büyük!
Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, milli görev için 35 bin kilometre yol yaparken, toplamda 50 saatlik uçuşun ardından Mersin İdmanyurdu maçına çıkacak.

Sezona istediği gibi bir başlangıç yapamayan Fernando Muslera, milli görev için Güney Amerika kıtasına gitti. Bu tür uzun yolculuklar sonrasında hep formsuzluk yaşayan tecrübeli eldiven, yine 2 gününü yollarda geçirecek.

Melo'nun yerine Chedjou

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; öncelikle İstanbul ’dan Uruguay’a 17 saatte (11 bin 912 km) uçan başarılı kaleci, oradan Panama’ya 7 saatte (5 bin 280 km) geçti. Uruguay, o maçı 1-0 kazanırken, Muslera 90 dakika görev aldı. Deneyimli eldiven, bugün de Kosta Rika deplasmanında sahne alacak. O maç için Uruguay kafilesi 1 saat (353 km) uçuş yapacak. Maçın dönüşünde milli takım 8 saatlik (5 bin 560 km) uçuşla, Uruguay’a geri dönecek.

BİR GÜNLÜK İDMANLA MAÇA...

Futbolcular buradan dünyanın dört bir yanına dağılırken, Muslera yine 17 saatlik (11 bin 912 km) uçuşun ardından İstanbul’a varacak. Cuma günü ilk idmana çıkması beklenen Muslera, Cumartesi günü Mersin İdmanyurdu karşısına çıkacak ve toplam 35 bin 17 kilometre yol yapıp, 50 saat uçmuş olacak.

Grosskreutz'da flaş gelişme!