Mustafa Akçay 4-0'dan sonra 'daha fazla atmayın' dedi

Mustafa Akçay 4-0'dan sonra 'daha fazla atmayın' dedi
Mustafa Akçay 4-0'dan sonra 'daha fazla atmayın' dedi
Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Bursa deplasmanında 4 farklı öne geçtikten sonra oyuncularına "Daha fazla atmayın" talimatı verdi.

RADİKAL - Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Bursaspor ile Osmanlıspor arasında Bursa Atatürk Stadı'nda oynanan maçta, yeşil sahalarda ender görülebilecek bir olay yaşandı.

Konuk ekibin teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, takımının Bursaspor karşısında dördüncü golü bulmasının ardından futbolcularına, "Daha fazla gol atmayın" dedi ve takımını geri çekti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında bir gazetecinin, "Maçın son bölümlerinde oyuncularınıza, 'ileri çıkmayın' şeklinde hareket yaptınız. Bunun nedeni neydi?" şeklindeki sorusuna Akçay, "Maçta 4-0 galip olmamıza rağmen şansla ilgili bir takım şeyler bugüne kadar yanımızda olmadı. Bursaspor gibi bir rakiple oynuyorsanız, saygı duymak zorundasınız. Rakip riske girdi, çift forvete döndü. Bursaspor'un kalitesine saygı duymak, maçı endişeyle takip etmek lazım. Sonuçta karşınızdaki rakip Bursaspor. Öyle elinizi kolunuzu sallayarak maç kazanamazsınız"yanıtını verdi.