Mustafa Pektemek Fenerbahçe yolunda

Mustafa Pektemek Fenerbahçe yolunda
Mustafa Pektemek Fenerbahçe yolunda
Sözleşme yenilemek isteyen Beşiktaş yönetiminin önerdiği parayı beğenmeyen Mustafa Pektemek'in, menajeri aracılığıyla Fenerbahçe ile görüştüğü ve prensipte söz kestiği iddia edildi.

RADİKAL - Sakatlığı nedeniyle Siyah-Beyazlı takıma transfer olduğundan beri hiçbir zaman tam kapasiteyle oynayamayıp sürekli sakatlanan golcü futbolcunun sezon sonu Fenerbahçe 'ye gideceği iddiası bomba etkisi yaptı. Beşiktaş Yönetimi sezon sonu sözleşmesi bitecek oyuncularla yeniden mukavele yapmayı planlarken Mustafa Pektemek bir türlü kendisine önerilen rakamı kabul etmedi.

BEŞİKTAŞ'LA İPLER KOPUYOR

Siyah-Beyazlı kulüpten yılda 1 milyon Euro alan Pektemek'e yönetim 1 milyon 200 bin Euro önerdi. Ancak golcü futbolcu Cenk Tosun'un yılda 1 milyon 700 bin Euro aldığını emsal göstererek bu rakamı kabul etmedi. Pektemek'in yılda 1 milyon 700 bin Euro istemesine karşın yönetim 1 milyon 200 bin Euro için ısrarda bulundu. Ancak Pektemek'in bu teklifi 2. kez reddetmesi üzerine ipler kopma noktasına geldi.

FENERBAHÇE İLE 1.7 MİLYON EURO'YA ANLAŞTI
Mustafa Pektemek'in yönetimle anlaşamamasından sonra devreye giren menajeri Muhammet Ali Gençcan'ın bu oyuncuyu geçen sezondan beri ısrarla isteyen Fenerbahçeli yöneticilerle görüşme yaptığı öne sürüldü. Sarı-Lacivertliler'in Gençcan'la yaptıkları 2 saatlik görüşme sonrasında 1 milyon 700 bin Euro'yu kabul ettiği öne sürüldü. İki tarafın prensip anlaşmasına vardığı ve sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Pektemek'in Fenerbahçe'ye imza atacağı iddia edildi.

SON OLARAK FİKRET ORMAN DEVREYE GİRECEK

Beşiktaş yönetiminin Fenerbahçe'nin Mustafa Pektemek'le ilgilendiğinden haberdar olduğu ancak takımdaki dengeyi bozmamak için yeni bir fiyat artırımına gitmeyi düşünmediği gelen bilgiler arasında. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Mustafa Pektemek'le bizzat görüşerek kendisini ikna etmeyi planladığı öne sürüldü. Teknik Direktör Slaven Bilic'in de gelişmelerden rahatsız olduğu ve Mustafa Pektemek ile yeniden anlaşılması isteğinde bulunduğu belirtildi. (Takvim)