Müşteki değil muktediriz!

Müşteki değil muktediriz!
Müşteki değil muktediriz!

İSTANBUL - Hafta sonu oynanan Eskişehirspor- Fenerbahçe mücadelesinde hakem Fırat Aydınus’un sergilediği performans tartışılırken Sarı-Lacivertli yönetim konuyla ilgili açıklama yayımladı. Önceki gece bir televizyon programında Aydınus’un evine kamera ve muhabir yollanmasına varacak kadar ileri gidilen tartışma ortamı için Fenerbahçe ‘sağduyu’ çağrısı yaptı ve lüzum görülürse ‘gereğinin yapılacağını’ belirtti.
Fenerbahçe resmi internet sitesindeki açıklamada Aydınus’un yönetimi beğenilmese de kendisine karşı takınılan tavrın doğru olmadığı belirtildi.

Terim’e gönderme Açıklamada şöyle denildi: “Fenerbahçe büyüklüğüne yakışır şekilde Türk sporunda gelişen olayların müştekisi değil, karar organıdır. Bu nedenle, Fenerbahçe şikâyet etmez, gereğini yapar. Fırat Aydınus’un kararları ne kadar yanlış, ne kadar yanlı ve hatta iyi niyetten yoksun olsa da, yakın tarihte milli görev üstlenecek bir hakeme dair söz konusu hukuk dışı ve suç unsuru içeren bu linç kampanyası, yönetim kurulumuz tarafından kabul görmez, görmeyecektir.”
Açıklamada isim vermeden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in Mersin İdman Yurdu maçı sonrası tepki gören tavrına da göndermede bulunuldu: “Fenerbahçe maçından bir gün önce rakiplerin saha kapama cezalarını apar topar kaldıranlara, Fenerbahçe’nin yarıştığı takımların maçlarında yaşanan sonucu değiştiren fahiş hakem hatalarını fazla bulmayanlara, basın toplantılarında bırakın sportmenliği, genel ahlak ve edep kurallarının açıkça ihlal edilmesine göz yumarak yargı kurullarına dahi sevk edemeyenlere fazla gelen; Aykut Kocaman’ın söylemleri değil, ta kendisidir.”
Yönetimin mesajı birlik beraberlik söylemiyle son buldu: “Konu Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler olduğu zaman; futbolun, ‘Fenerbahçe’ye karşı oynanan bir oyun olduğu gerçeği’ artık tüm kamuoyunca bilinmektedir. Gün, büyük Fenerbahçe taraftarının, başkanı, yönetimi ve tüm değerleri ile birlikte ‘Kocaman bir yürek’ olma günüdür. Unutulmamalıdır ki, futbol takımımız herkes tarafından yenilgiye uğratılabilir ancak hiç kimse tarafından teslim alınamayacaktır.” {SPOR SERVİSİ)