Müthiş ikinci perde zafere yetti

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Makedonya karşısında ilk yarıda istedikleri gibi oynayamadıklarını belirterek, "Ancak ikinci yarıda hem oyuncu, hem de taktik değiştirdik. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık" dedi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Makedonya karşısında ilk yarıda istedikleri gibi oynayamadıklarını belirterek,
"Ancak ikinci yarıda hem oyuncu, hem de taktik değiştirdik. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık" dedi.
Güneş, futbolcuların aşırı istekli ve motive olduğunu ifade ederek, ilk yarıda bunun gerginliğini yaşayıp oyuna hakim olamadıklarını, yedikleri gollerle de takımın dağıldığını söyledi. Karşılaşmanın ikinci yarısında çok farklı bir oyun ortaya koyduklarını belirten milli çalıştırıcı, "Devre arasında oyunculara olayın önemini anlatıp sakin olmalarını söyledik. Bu yarıda oyun anlayışımızda hırs, akıl ve bilgi vardı. İkinci yarıda sahanın hakimi bizdik. Çok pozisyon bulduk ama sadece ikisini değerlendirebildik. Daha sonra yorulmamız rakibe şans tanıdı" diye konuştu.
Makedonya'nın, Türkiye'yi yakından tanıması nedeniyle kendilerine karşı zor bir rakip olduğunu vurgulayan Şenol Güneş, şöyle konuştu: "Bütün maçlarımızda ilk golü onlar atıyor. Deplasmanda ve büyük takımlara karşı çok iyi oynuyorlar. İngiltere karşısında da bu anlayışla oynarlarsa puan alabilirler. Grupta her türlü sonuç alınabiliyor. Biz bir engeli aştık ama yarış devam ediyor. Şu anda ikinciliğimiz garanti. Liechtenstein ve İngiltere'yi yenip grup lideri olarak finallere gitmek istiyoruz."
Şenol Güneş, 'Makedonya'ya teşvik primi verildiği' şeklindeki söylentilerle
ilgili olarak da, "Onlar olağanüstü motivasyonla oynadılar. Oyuncularımız da bunları duyduğu için çok daha istekli oynadı. Alınteri ve emeğimizle buralara geldik, bundan sonra da böyle olacak. Bizim dışımızdaki şeylerle ilgilenmiyoruz" dedi.
Makedonya Milli Takımı Teknik Direktörü Nikola Ilievski ise ilk yarıda iyi mücadele ettiklerini, ancak ikinci yarıda Türkiye'nin üstün bir oyun ortaya koyduğunu ifade ederek, "Eksiklerimiz olmasa sonuç farklı olabilirdi. Türkiye galibiyeti hak etti. Üç tane yüzde yüz gol pozisyonunu değerlendiremedi. Tebrik ediyorum" açıklamasını yaptı.
'Takımı Rüştü ateşledi'
Kaptan Bülent Korkmaz, ilk yarıdaki kötü oyunu unuttuklarını ifade ederek, "Devre arasında Rüştü bize 'Galip gelmek isteyen arkamdan gelsin' dedi ve hepimizi ateşledi. Rehavete kapılmadık ama ilk yarıda gerginlik vardı. Arkadaşlarımı kutlarım" diye konuştu. Karşılaşmada sarı kart gören ve cezalı duruma düşen Emre Belözoğlu Liechtenstein maçında forma giyemeyecek.