Mutlu Topçu: Hakem, hakemlik yapmadı!

Mutlu Topçu: Hakem, hakemlik yapmadı!
Mutlu Topçu: Hakem, hakemlik yapmadı!
Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, 1-0 mağlup oldukları Torku Konyaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, "Hakemin, hakemlik yaptığı kanaatinde değilim" dedi.

GAZİANTEP - Konuk ettikleri Torku Konyaspor'dan alacakları puanların Gaziantepspor'un hedeflerini olumlu anlamda değiştireceğini, ancak bunun gerçekleşmediğini ifade eden Mutlu Topçu, şunları söyledi:
"Bizim için çok kritik mücadeleydi. Alınacak puanlar hedeflerimizi olumlu olarak değiştirecekti. Maalesef maça duran toptan yediğimiz golle mağlup olarak başladık. Rakibimiz Torku Konyaspor iyi mücadele eden istekli ve arzulu takım. Onların da hedefleri var. İlk 45 dakika üretken değildik. İkinci yarı değişikliklerle başladık ve ofansif anlamda çabuk oynamayı düşündük. Maç sonuna kadar üretmeye çalıştık ama kolay olmadı. Birkaç pozisyonumuz var gol olmadı. Son dakikaya kadar golü arayan taraf olduğumuz gibi gol yememek için de uğraştık. Torku Konyaspor'u tebrik ediyorum."

Hakem Halil Umut Meler'in yönetimine tepki gösteren Topçu, "Hakemler aleyhine pek konuşmam ama bugün hakemin, hakemlik yaptığı kanaatinde değilim. İkili mücadelelerde hep aleyhimize düdük çaldı. Biz hakemin daha adil olacağını düşünüyorduk. Hakemler lehimize çalmasın ama adil olsun isterim" ifadelerini kullandı.

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise zorlu deplasmandan galibiyetle döndükleri için mutlu olduklarını belirterek, "Biz bu maçı kazanmak istiyorduk. Bu anlamda maça golle başlamak bizim için avantajdı. Çok net pozisyonlar yakaladık. İkinci golü bulsak rakibi oyundan düşürebilirdik ama başaramadık. Son 10 dakikayı Gaziantepspor lehine ayırmak lazım. Skoru artırmak için çalışmalar yaptık ama başaramadık. Bizim skoru üretmemizi engelleyen rakibimizin kalecisini kutluyorum. Karşılaşmanın son bölümü bizim için sıkıntılı oldu ama böyle bir deplasmandan 3 puanla ayrılmak son derece sevindirici" diye konuştu. Hasan KIRMIZITAŞ (DHA)