Mutlu'nun 50. madalyası

73. Dünya Erkekler Halter Şampiyonası'nda, 62 kiloda podyuma çıkan Halil Mutlu, koparma, silkme ve toplamda üç altın madalya kazandı.

VANCOUVER - 73. Dünya Erkekler Halter Şampiyonası'nda, 62 kiloda podyuma çıkan Halil Mutlu, koparma, silkme ve toplamda üç altın madalya kazandı. Koparmada 147.5 kiloluk derecesiyle altın madalyanın sahibi olan Mutlu, silkmede ilk hakkında 175 kiloda başarılı olamadı. İkinci hakkında bu kez 175 kiloyu kaldırmayı başaran Mutlu, son hakkında 180 kiloda başarı sağlayamadı ancak yine de yarışma tartısı avantajıyla birinci oldu. Toplamda 322.5 kiloya ulaşan Halil Mutlu, üçüncü altın madalyasını elde etti.
Bayanlar 48 kiloda Nurcan Taylan ise, koparma ve toplamda bronz madalya kazandı. Koparmadaki ilk hakkında 85 kiloda başarılı olan Taylan, ikinci hakkında 90 kiloda başarılı olamadı. Üçüncü hakkında da bu ağırlığı deneyen Taylan, başarılı olamayınca yarışma tartısı avantajıyla bronzun sahibi oldu. Çinli Mingjuan Wang, 90 kilo kaldırarak birinciliği elde etti. Taylan, silkmedeki ilk hakkında denediği 102.5 kiloyu kaldıramadı. İkinci hakkında bu ağırlığı kaldıran Taylan, son hakkında 107.5 kiloyu kaldıramadı ve beşinci olabildi. Nurcan Taylan, toplamda ise 187.5 kilo ile üçüncü oldu. (Spor Servisi)