MVP ödülü Arroyo'nun

MVP ödülü Arroyo'nun
MVP ödülü Arroyo'nun
Galatasaray'ın yıldız oyun kurucusu Arroyo, Porto Riko ile şampiyonluk kazandığı Tuto Kupası'nın 'en değerli oyuncusu' oldu.

Galatasaray Liv Hospital'in başarılı oyuncusu Carlos Arroyo, ülkesi Porto Riko Milli Takımı'nın şampiyon olduğu Jenaro "Tuto" Marchand Kıtalararası Kupa'da takım arkadaşı Jose Juan Barea ile birlikte 'en değerli oyuncu' seçildi.

30 Ağustos -11 Eylül 2013 tarihleri arasında Venezüela'nın başkenti ve en büyük şehri olan Caracas'da düzenlenecek olan FIBA Amerika Şampiyonası'na hazırlık niteliği taşıyan ve 2007'den bu yana iki senede bir gerçekleştirilen Marchand organizasyonunda Porto Riko, ilk kez birincilik elde etti. Daha önceki üç turnuvayı Brezilya kazanmıştı.

Bu yaz Porto Riko'da gerçekleşen Kıtalararası Kupa'da ev sahibi ekip ilk maçında Kanada'yı 71-78 mağlup ederken ikinci maçında Dominik Cumhuriyeti'nin 78-84 ile geçmişti. İlk iki günün ardından Brezilya karşısına çıkan Porto Riko bu maçtan da 84-81'lik skorla galip ayrılarak son maçında Arjantin'i 89-81 yenerek şampiyonluğa uzandı.

Dominik Cumhuriyeti önünde 17 sayıyla oynayan Carlos Arroyo, Brezilya karşısında ürettiği 26 sayıyla galibiyeti getiren isim oldu. Arroyo'nun Brezilya Ligi'nde birçok kez yılın savunmacısı seçilen Alex Garcia'ya yaptığı "ankle breaker" hareketi de büyük beğeni topladı. Deneyimli oyuncu dört maçta 15,3 sayı, 3,3 asist ortalamasıyla oynadı.