Nadal'ın Elinden gelen finalmiş!

Nadal'ın Elinden  gelen finalmiş!
Nadal'ın Elinden  gelen finalmiş!
Avustralya Açık'ta final gibi yarı final maçında Nadal, sürekli kanayan eline ragmen Federer'i yenerek finale çıkma hakkı kazandı. Sezonun ilk grand slam turnuvasında tek erkeklerde Nadal-Wawrinka finali izleyeceğiz.

Avustralya Açık’ta bir numaralı seri başı İspanyol Rafael Nadal ile 6 numaralı seri başı İsviçreli Roger Federer’i karşı karşıya getiren yarı final maçında gülen isim, elindeki sakatlığa rağmen Nadal oldu.
Elindeki nasırı patladığı için sıkıntılar yaşayan İspanyol raket, Majeste lakaplı efsane Federer’i 7-6, 6-3 ve 6-3’lük setlerle saf dışı bıraktı. Böylce Avustralya Açık’ta Roger Federer- Stanislas Wawrinka, yani iki İsviçrelinin finali gerçekleşmedi.
Avustralya Açık’ı daha önce 4 kez kazanan Roger Federer ile karşılaşan Rafael Nadal, çekişmeli geçen ilk setin dışında çok fazla zorlanmadı. Kimsenin servis kıramadığı ilk seti tie-break sonunda 7-6 alan İspanyol, elindeki kanamaya rağmen oyundan düşmedi. İkinci sete daha iyi başlayan Nadal oldu. Uzun rallilerin yaşandığı setin 6. oyunu maçın da dönüm noktası oldu. Federer’in servisini kıran Nadal, seti 6-3 almayı başardı. Üçüncü setin üçüncü oyununda da Federer’in servisini kıran Nadal, “Maçı aldım” derken Majeste 4. oyunda onun servisini kırarak cevap verdi. Oyunun 2-2’ye gelmesinden seyirciler de oldukça memnun oldu ve İsviçreli lehine tezahüratlarda bulundular. Ne var ki ihtirasından bir şey kaybetmeyen İspanyol, İsviçrelinin iki servisini daha kırıp bu seti de 6-3 alarak final biletini kaptı.
Bu sonuçla Nadal, başarılarla dolu kariyerine üçüncü Avustralya Açık finalini ekledi.
Kadınlar finali yarın
2009’da ilk finalinde Federer’i yenip şampiyon olan Nadal, 2012 finalinde ise Sırp Novak Djokovic’e mağlup olarak ikincilikle yetinmişti. Nadal finalde bir başka İsviçreli raket Stanislas Wawrinka ile karşılaşacak. Çeyrek finalde, turnuvanın en büyük favorilerinden Novak Djokovic’i eleyen Wawrinka, yarı finalde de Tomas Berdih’i mağlup etmeyi başarmıştı.
Nadal-Wawrinka finali pazar günü oynanacak. İki raket arasında bugüne kadar oynanan 12 maçı da Nadal kazandı.
Yarın ise tek kadınlar finalinde Çinli Li Na ile Slovak Dominika Cibulkova karşı karşıya gelecek. Mücadele Türkiye saatiyle 04.00’te oynanacak.