Namağlup yürüyüşe devam

İngiltere maçıyla birlikte ara verilen lig mücadelesi, dün kaldığı yerden devam etti.

İSTANBUL - İngiltere maçıyla birlikte ara verilen lig mücadelesi, dün kaldığı yerden devam etti. Zirvenin sahibi Beşiktaş, bu yıl UEFA Kupası'nda büyük bir çıkış yapan ve dikkatleri üzerinde toplayan Denizlispor'la oynarken maç öncesi Başkent'ten gelen haberle Gençlerbirliği'nin nefesini ensesinde hissediyordu. Yani Kartal'ın kazanmaktan başka seçeneği yoktu.
Nitekim mücadeleye bu isteğini yansıtır bir tavırla başladı. Ama maçın ilk önemli pozisyonunu gerçekleştiren taraf konuk Denizlispor'du. Rıza Çalımbay'ın öğrencileri, henüz 3. dakikada sağdan Beşiktaş kalesini yokladılar. Ersan Martin'in sert şutu direği yalayarak dışarı çıktı. 5'te sahne sırasını alan, Stadium of Light'ın suskun çocuğu İlhan Mansız'dı. Soldan çok sert vurdu ama kaleci Heinen topu kornere yolladı. 7'de Beşiktaş öne geçti. Tayfur soldan indi, Sergen'le duvar pası yaptı, vuruşunu Heinen tokatladı. Boş pozisyondaki Zago varyete dolu vuruşuyla durumu 1-0'a getirdi. 20'de Servet, ceza sahası içinde İlhan Mansız'ı kepçeledi; penaltı. Mansız'ın vuruşunu Heinen çıkardı. 34'te Sergen bir kez daha sahneye çıktı. Sağdan indi, Nouma'ya uzattı, Fransız oyuncunun önüne açtığı topu düzgün bir vuruşla Denizli ağlarına yolladı: 2-0.
İkinci yarıda da Beşiktaş'ın oyun üstünlüğü vardı. 57'de Sergen halı saha varyetelerine soyundu ve sağdan, önüne geleni çalımlayarak çizgiye indi. Kale yerine ortayı tercih etti lakin topa vuran çıkmadı. Ama bu hareket,
'jenerik' hak eden görüntülerden biri olarak belleklere kazındı. Sonrasında Beşiktaş'ta Sergen Tümer'le, Nouma da Ahmet Dursun'la yer değiştirdi. Kalan dakikalarda İbrahim'in elmacık kemiğinin sakatlanarak saha dışında kalmasından başka kayda değer bir şey yoktu. Böylelikle Beşiktaş, haftası kazasız atlatmış oldu. (Spor Servisi)