'Nani, Fenerbahçe'de efsane olur'

'Nani, Fenerbahçe'de efsane olur'
'Nani, Fenerbahçe'de efsane olur'
"Sporting Lizbon'da adeta yeniden doğan Portekizli yıldız, Manchester United'da şans bulamayacağını biliyor. Fenerbahçe gibi büyük bir takımı tercih ederse, taraftarların gözünde bir efsane olacağı kesin..."

Fanatik'te yer alan habere göre; Mais Futebol yazarı Pedro Cunha, Fenerbahçe ’nin listesindeki Nani’yi yorumladı:
"Portekiz futbolunun en önemli isimlerinden biri olan Nani, kesinlikle harika bir oyuncu. Portekiz’de uzun yıllar insanlar ona, ya ‘Yeni Ronaldo’ ya da ‘İkinci Ronaldo’ olarak baktı. Olağanüstü bir tekniği var. Hücumun hem sağ hem de sol tarafında oynayabiliyor. Manchester United’dan kiralık olarak gittiği Sporting Lizbon, onun için kırılma noktasıydı.

Çünkü kariyerinde düşüşe geçtiği ve adeta dondurulduğu İngiltere ’nin ardından yenilenmeye ihtiyacı olan bir yere gitmesi gerekiyordu. Ülkesi Portekiz’deki Sporting’e dönerek de, kendisi adına çok iyi bir seçim yaptı. Burada 37 maçta 12 gol atarak, 2011-12’deki en iyi kariyer sezonunu tekrarlamayı başardı.

EN BÜYÜK RAKİBİ QUARESMA

Bundan sonra Manchester United’da şansının olmadığını düşünüyorum. Zaten kendisi de bize daha önce, 'United’de teknik direktör Louis van Gaal, daha farklı oyuncuları tercih ediyor. Yetenekten çok taktik disipline önem veriyor' demişti. Nani, geleceği için iyi bir seçim yapmak zorunda olduğunu biliyor. Çünkü Portekiz Milli Takımı’nda oynaması ve EURO 2016 kadrosunda yer alması için oynaması gerekiyor. Ve milli takımdaki en büyük rakibi Ricardo Quaresma da, Porto’da süper oynuyor.

YUMUŞAK BİR KALBİ VAR

Bana göre Nani, yetenek olarak tartışılmaz bir yıldız ve yumuşak bir kalbe sahip. Ondan en iyi verimi almanız için gittiği yeri sevmesi ve kafasının rahat olması lazım. Tercihini Türkiye ’den yana kullanır mı? Bu sorunun cevabını bilemem. Ancak Fenerbahçe gibi büyük bir takıma giderse, kesinlikle taraftarların gözünde bir efsane olacağını rahatlıkla söyleyebilirim."

FENERBAHÇE, KIRMIZI ŞEYTANLAR'LA MASADA

Sarı-Lacivertli kulüp, İstanbul ’a gelen Nani’nin menajeri Fraderico Pastorello ile her konuda anlaşmaya varmıştı. Fenerbahçe şimdi, Portekizli yıldızın bonservisini elinde bulunduran Manchester United ile kıran kırana bir pazarlığa başlamaya hazırlanıyor. İngiliz ekibi, Nani için 15 milyon Euro talep ediyor.

Sportif direktör Giuliano Terraneo, önümüzdeki günlerde İngiltere’ye giderek Manchester United’ın ikinci başkanı Edward Woodward’a 9 milyon Euro’luk teklifi iletecek. Nani ile anlaşma sağlanmış olması, pazarlıklarda sarı-lacivertlilerin elini güçlendirecek. İngiliz ekibinin görüşmelerde ılımlı bir tutum izlemesi halinde, Fenerbahçe teklifini bir miktar daha yükselterek transferde yılın bombasını patlatacak.