Napoli 'yeni Maradona'nın peşinde

Barcelona'da A takıma yükseldiği andan itibaren Maradona'nın veliahtı ilan edilen, attığı son golle de bu unvanı ne kadar hak ettiğini ispatlayan Lionel Messi'yi transfer edebilmek için Napoli atağa geçti. 1987-1991 yılları arasında Maradona'nın...

NAPOLİ - Barcelona'da A takıma yükseldiği andan itibaren Maradona'nın veliahtı ilan edilen, attığı son golle de bu unvanı ne kadar hak ettiğini ispatlayan Lionel Messi'yi transfer edebilmek için Napoli atağa geçti. 1987-1991 yılları arasında Maradona'nın forma giydiği dönemde tarihinin en büyük başarılarını yakalayan İtalyan ekibi, 20 yaşındaki futbolcunun transferi için para toplama kampanyası başlattı.
Arjantinli genç yıldız Lionel Messi, geçtiğimiz hafta içinde Kral Kupası'nda Getafe'yi 5-2 mağlup ettikleri mücadelede orta sahada aldığı topu çalımlarla götürüp, golle noktalayarak futbolseverlere Maradona'nın 1986 Dünya Kupası'nda İngiltere'ye attığı golü hatırlatmıştı.
105 milyon avro hedefleniyor
İnternet üzerinden hayata geçirilen projede kulübün tişört ve şortundan oluşan bir paket 35 avro karşılığında Napolilere satılmaya başladı. Yaklaşık üç milyon Napoli taraftarının hedef alındığı projede herkesin paketleri satın alması durumunda 105 milyon avro elde edilecek. Ancak Messi gibi bir yıldızın transferinin 150 milyon avro'ya mal olacağı belirtilerek "Sonuçta her şey bir hayal" yorumu yapılıyor. (Spor Servisi)