'Nasıl bir ceza vereyim? Kovayım mı?'

Önceki gece bütün spor programlarının öncelikli konusu Galatasaraylı Servet'le Arda'nın Sivasspor maçında birbirleriyle tartışmasıydı.

İSTANBUL - Önceki gece bütün spor programlarının öncelikli konusu Galatasaraylı Servet'le Arda'nın Sivasspor maçında birbirleriyle tartışmasıydı. Bu tartışmanın akabinde rakibine sert girdiği için sarı kart gören Arda'yı, teknik direktörü Feldkamp kenara almıştı. Bu esnada genç oyuncu, hocasına yönelik olarak oyundan alınma kararını onaylamadığını parmağıyla ifade etmişti. Feldkamp dünkü Galatasaray idmanından sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunurken, konu döndü dolaştı Arda'nın yaptığı harekete geldi. Alman çalıştırıcı, Arda'nın davranışını kabullenmesinin mümkün olmadığını dile getirdi. Bir basın mensubunun "Arda'ya ceza verecek misiniz" şeklindeki sorusuna "Nasıl bir ceza vereyim? Kovayım mı" karşılığını veren Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü: "O davranışı kabullenmem mümkün değil, bunu belirteyim, ama konu orada ben değildim. Konu tamamen Galatasaray, yani başkanımız dahil olmak üzere, yönetimimiz ve bütün camia bu davranışları görüyor. Bu tür davranışlar da kulübü, yönetimi, camiayı, yani hepsini ilgilendiren davranışlardır."
Feldkamp, dün sadece 'Arda krizi' hakkındaki görüşlerini açıklamadı, takımının sezonun ilk yarısında gösterdiği performanstan da son derece memnun olduğunu söyledi. Feldkamp hafta sonunda Sivasspor'a karşı güzel bir galibiyet aldıklarını belirterek şunları kaydetti: "Bizim için süper bir hafta sonu oldu. Takımımız kendi gücüyle oyunun 80 dakikasını üstün oynadı. Yine kendi gücümüzle liderliğe oturduk. Sezonun ilk yarısında şimdiye kadar ortaya koyduğumuz performanstan son derece memnunum.
Önümüzde UEFA Kupası'nda Avusturya Wien ve ligde Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ile yapacağımız iki zorlu maçımız var. İnanıyorum ki o iki maçta da şimdiye kadar ortaya koyduğumuz olumlu performansı sergileriz."
Feldkamp, UEFA Kupası'nda gruplarında Panionios'un Bordeaux ile oynayacağı maçla ilgili bir şüphesinin olup olmadığının sorulması üzerine, "Yok. Sporda ben bu tür düşüncelere inanmak istemiyorum. Bu tür konuları hiç düşünmedim" karşılığını verdi.
Yine oyuncu gönderecek
Tecrübeli teknik adam, sakatlıkları bulunan futbolcuları Lincoln ve Linderoth'un yarın Avusturya Wien ile oynayacakları UEFA Kupası maçında görev alamayacaklarını dile getirdi. Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile transfer konusunda kısa bir görüşme yaptığını belirten Kalli, "Adnan Polat'la da bir araya gelmek için randevu ayarlamaya çalışıyorum. 24 Aralık'ta Almanya'ya gideceğim. Gitmeden önce bilgilerimi ve ricalarımı onlara iletmeye çalışacağım" ifadelerini kullandı. Takımdan bir iki futbolcu göndermeyi düşündüğünü ifade eden Feldkamp, "Ama onları gönderebilir miyiz bilmiyorum. Çünkü hepsinin de mukavelesi var" dedi.
Tecrübeli çalıştırıcı, daha önce takımdan ayrılmak istediğine yönelik demeçler veren Hasan Şaş hakkında ise "Yönetimle yapacağım görüşme sonrasında Hasan'ın onlarla ne görüştüğünü anlayacağım. Bu görüşme belki de yarın olur" dedi.
Öte yandan Galatasaray, Metin Oktay ve Hakan Şükür'den sonra Hagi, Popescu ve Taffarel için de 'Tarih Yazıcılar' ürün serisi çıkarttı. (Spor Servisi)