Natalia: Kendimi Türk gibi hissediyorum

Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda en büyük favori olarak gösterilen Rusya'yı 3-0 yenerek büyük bir başarıya imza atan Türk Milli Takımı'nda forma giyen, Rus asıllı Türk vatandaşı Natalia Hanikoğlu, "Ben Türküm. Kendimi Türk gibi hissediyorum" dedi.

ANKARA - Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda en büyük favori olarak gösterilen Rusya'yı 3-0 yenerek büyük bir başarıya imza atan Türk Milli Takımı'nda forma giyen, Rus asıllı Türk vatandaşı Natalia Hanikoğlu, "Ben Türküm. Kendimi Türk gibi hissediyorum" dedi. Hanikoğlu, yaptığı açıklamada, Rusya maçında kesinlikle bir ikilem içinde kalmadığını belirterek, "Rusya Genç Milli Takımı'nda da forma giydim. Orada da başarılar yakaladım. Ama şu an benim için sadece Türkiye'nin başarısı önemli. Çünkü ben Türküm" diye konuştu. Rusya maçına çıktıklarında tribünlerdeki insanları görünce
inanılmaz bir heyecan yaşadığını ifade eden Hanikoğlu, şöyle devam etti: "O an heyecandan titredim. Orada toplanan seyircilerin bizden beklentileri büyüktü. Onların ağırlığını omuzlarımda hissettim. Türkiyem için herşeyi yapmaya hazırdım. Bunu da takım arkadaşlarımla birlikte terimizin son damlasına kadar yapmaya çalıştık ve başardık."
Galibiyetin ardından konuşan Neslihan Demir ise "Çok mutluyuz. Bütün takım arkadaşlarımın bu karşılaşmayı kazanmamızda çok emeği var. Ben hiçbir zaman kaybettiğimizi düşünmedim. Takım içinde Rusya'yı 3-0 yenersek saçımızı kazıtma sözü verdik ama fazla atmışız" dedi. (Spor Servisi)