NBA'de bir yıldız daha serbest

NBA'de bir yıldız daha serbest
NBA'de bir yıldız daha serbest
NBA'de son sezonun finalisti Miami Heat'te LeBron James'in ardından Dwyane Wade de serbest kaldı.

Son 4 yılda 3 şampiyonluğu bulunan Miami Heat'ta hareketli günler yaşanıyor. LeBron James'ten sonra takımın bir diğer yıldızı Dwyane Wade de erken fesih hakkını kullandı.

30 Haziran tarihine kadar kontratındaki erken fesih maddesini devreye sokma şansı olan tecrübeli oyuncu, 2 yıllık 41 milyon eurodan vazgeçti ve serbest oyuncu konumuna düştü. Ancak takımdan ayrılıp ayrılmayacağı netleşmedi.

DAHA DÜŞÜK BİR SÖZLEŞMEYE İMZA ATABİLİR

32 yaşındaki basketbolcunun, daha düşük bir yıllık ücret karşılığında uzun süreli bir kontrat imzalama ihtimalinin olduğu kaydedildi. Mşami Heat'in, ücret boşluğu açmak için maaşını düşürebileceği konuşulan yıldız için son kararını vermediği kaydedildi.

Bu sezon normal sürede 54 maç oynayan Wade, çeşitli sakatlıklar yaşadığı sezonda maç başına 19 sayılık performans kaydetti ve çaylak sezonu 2003-2004'ten bu yana en düşük ortalamada kaldı. Aynı şekilde ribaunt ortalamasında da 2007-2008'den bu yana en düşük rakam olan 4,5'a geriledi.   

NBA finallerinde Wade'in kabusu daha da arttı. Maç aşında sadece 15 sayı atabilen süperstar, son 2 maçında 25'te 7 isabet ile oynadı ve San Antonio Spurs'ün şampiyonluk yolunda önüne çıkmayı başaramadı. ( Sabah )


  ETİKETLER:

  NBA

  ,

  Sabah

  ,

  sezon

  ,

  maç

  ,

  miami