NBA'de lokavt bitti

NBA'de lokavt bitti
NBA'de lokavt bitti
Kulüp sahipleri ve oyuncular birliği anlaşmaya vardı. Bu karardan en çok etkilenecek Beşiktaş Milangaz'ın anlaşmaya vardığını açıkladığı Odom transferi imzalar atılmadan yattı!

İSTANBUL - Amerikan Ulusal Basketbol Ligi’nde (NBA), kulüp sahipleriyle oyuncu temsilcilerinin, lokavtı sona erdirecek olası anlaşma üzerinde sözlü de olsa uzlaşmaya vardıkları açıklandı.

NBA Başkanı David Stern, "Tüm bunların sona ereceği ve sezonun 25 Aralık’ta başlayacağı konusunda iyimseriz" diye konuştu. Sendika yetkilisi Billy Hunter da açıklamasında, olası anlaşmanın, tüm tarafları memnun edeceği düşüncesinde olduklarını söyledi. Tarafların, lokavta neden olan anlaşmazlıkları gidermek için dün yapılan ve 15 saat kadar süren toplantıda uzlaşmaya vardıkları belirtiliyor. Görüşmelere yakın kaynaklar, olası anlaşmanın, 66 karşılaşmanın yer aldığı maç takviminin 25 Aralık itibariyle başlamasını öngördüğünü söylüyorlar.

Nitekim hayata geçirilmesi için anlaşmanın, her iki tarafta yapılacak oylamada çoğunluğun onayını alması, yani 29 kulübün en az 15’i, oyuncular sendikası üyelerinin salt çoğunluğu tarafından kabul edilmesi gerekiyor. Sendika komitesinin olası anlaşmayı bugün görüşmesi ve onaylayarak sendika yönetimine iletmesi bekleniyor.
Ağırlıklı olarak gelir paylaşımından kaynaklanan anlaşmazlığın yol açtığı 149 günlük lokavt sürecinin son bulmasının ardından, hazırlık kamplarının 9 Aralık’ta başlaması öngörülüyor.

BEŞİKTAŞ NAKAVT...

Türkiye Ligi'nde NBA patentli oyuncuları bulunan takımlardan en çok Beşiktaş Milangaz'ın bu durumdan olumsuz etkilenmesi bekleniyor.  Kadrosunda Deron Williams ve Semih Erden'i bulunduran Siyah-Beyazlı takım son olarak LA Lakers'tan Lamar Odom ile anlaşmaya varmıştı.  Siyah-Beyazlıların Başantrenörü Ergin Ataman, Odom un kontratının kulübe ulaştığı ve yıldız oyunucu ile anlaşmak üzere olduklarını söylemişti.


Beko Basketbol Ligi temsilcilerinden ayrılacak isimler şöyle:

BEŞİKTAŞ MİLANGAZ:  Deron Williams,  Semih Erden,

GALATASARAY MEDİCALPARK:  Zaza Pachulia

FENERBAHÇE ÜLKER:  Thabo Sefolosha

TÜRK TELEKOM:  Mehmet Okur 

ANADOLU EFES: Ersan İlyasova'nın durumu belli değil,  Sasha Vujacic ise sezon sonuna kadar anlaşma yapmıştı...  (aa, dha)


  Spor Toto Süper LigOGBMP
  1 -

  Fenerbahçe

  19144146
  2 -

  Beşiktaş

  17132241
  3 -

  Galatasaray

  1996433
  4 -

  Medipol Başakşehir

  19103633
  5 -

  Torku Konyaspor

  1995532