NBA'de 'Türk marşı'

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA'de mücadele veren Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu önceki gece oynanan maçlarda takımlarının yıldızı oldular.

SALT LAKE CITY - Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA'de mücadele veren Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu önceki gece oynanan maçlarda takımlarının yıldızı oldular. Hidayet Türkoğlu'nun formasını giydiği Orlando Magic deplasmanda Washington Wizards'ı 94-82 yenerken, milli oyuncu karşılaşmayı 25 sayıyla tamamladı ve takımının en skorer oyuncusu oldu.
Karşılaşmaya ilk beşte başlayan ve 39 dakika sahada kalan Türkoğlu, beş kez kullandığı üç sayılık atışların iki tanesinde başarılı olurken, 11 kez denediği iki sayılık atışların da altı tanesini sayıya çevirdi. Türkoğlu, sekiz kez geldiği serbest atış çizgisinden yedi sayı çıkardı ve karşılaşmayı 25 sayı, 7 ribaunt ve 8 asistle tamamlayarak takımını galibiyete taşıyan isim oldu.
Memo'dan 28 sayı
Mehmet Okur'un formasını giydiği Utah Jazz ise deplasmanda Golden State Warriors'u 133-110 yenerken, harika bir oyun çıkaran milli basketbolcu karşılaşmayı 28 sayıyla tamamladı. 36 dakika sahada kalan Okur, üç kez denediği üç sayılık atışların hepsini sayıya çevirirken, dokuz kez kullandığı iki sayılık atışlardaysa altı isabet buldu.
Dokuz kez geldiği serbest atış çizgisinde de yedi kez başarılı olan Memo, karşılaşmayı 28 sayı, 4 asist ve 3 ribauntla tamamlayarak galibiyete
önemli katkı sağladı. Utah'ın maçtaki en skorer oyuncusu ise 30 sayı kaydeden Deron Williams oldu. Warriors'da 38 sayı, 7 ribaunt ve 3 asistlik performans sergileyen Al Harrington'ın çabaları galibiyete yetmedi.
Ligde alınan diğer sonuçlar ise şöyle: Philadelphia-New Jersey: 88-93, Sacramento-Dallas: 102-123, Chicago-Milwaukee: 72-78, Memphis-Indiana: 111-121, Portland-Houston: 80-89. (aa, Spor Servisi)