NBA'liler kadroda, Kerem ve Mirsad yok

Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu, hiç şüphesiz Türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli iki yıldız. NBA'de de başarılı bir kariyer sürdüren ikili geçen sezon Dünya Şampiyonası'na katılmayınca kızılca kıyamet kopmuştu.

İSTANBUL - Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu, hiç şüphesiz Türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli iki yıldız. NBA'de de başarılı bir kariyer sürdüren ikili geçen sezon Dünya Şampiyonası'na katılmayınca kızılca kıyamet kopmuştu. Memo ve Hido sakatlıklarını gerekçe göstermiş bazı çevreler onları Milli Takım'a ihanet etmekle suçlamıştı. Artık o olaylar geride kalmış olacak, NBA patentli oyuncular İspanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası kadrosuna çağrıldı.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Bogdan Tanjeviç, Real Madrid'de forma giyen Kerem Tunçeri'nin yanı sıra Fenerbahçe Ülkerli Mirsad Türkcan'ı kadroya almadı. Aday kadrodaki diğer isimler: Tutku Açık, Ömer Aşık, Cenk Akyol, Ermal Kurtoğlu, Kerem Gönlüm, Hakan Demirel, Ömer Onan, İbrahim Kutluay, Oğuz Savaş, Semih Erden, Fatih Solak, Ersan İlyasova, Engin Atsür, Ender Arslan, Kaya Peker, Serkan Erdoğan. (Spor Servisi)