'Ne hakla ceza kesiyorsunuz?'

'Ne hakla ceza kesiyorsunuz?'
'Ne hakla ceza kesiyorsunuz?'
Sarı-kırmızılı kulübün 'mali kriz' haberleriyle gündeme geldiği günlerde, Prandelli'nin kadro dışı bıraktığı Engin Baytar ve Yiğit Gökoğlan'ın görüntüleri olay yarattı.

RADİKAL - Galatasaray 'da kadro dışı olan Engin Baytar ve Yiğit Gökoğlan'ın, araba içinde para saçtıkları görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaşmaları sarı-kırmızılı camiayı karıştırdı. Yorumcu Mehmet Demirkol, yönetim kurulunun, taraftarları çılgına çeviren bu video için iki oyuncuya ceza vereceği haberini değerlendirdi.

Şok iddia! İşte Sabri'nin kadro dışı nedeni


NTV Spor'da yayınlanan 'Spor Servisi' programında yorumculuk yapan Demirkol, "Ceza kesmeyin abi, ne hakla ceza kesiyorsunuz? Suç mu bu? Dünya spor tarihi; yüz milyon dolar kazanmış, ama şu anda cebinde para olmayan adamlarla doludur. Bu durumda olan bir dolu ünlü profesyonel futbolcu var. Yıllarca oynamış arabası yok, hatta evine yemek götüremiyor. Şöhreti erken bulmuş, bütün ailesinin cebine baktığı adamlardan bahsediyoruz. Bütün bir köye bakar bazı futbolcular" ifadelerini kullandı.

Altyapı eğitiminde kulüplere büyük iş düştüğünü vurgulayan Mehmet Demirkol, "Paranın değerinin ne olduğu konusunda, 17 yaşında altına araba çekmiş çocuğa bir şey anlatmak kolay değildir. Bu çocuklara bu eğitimin verilmesi lazım. Para nedir, nasıl kazanılır anlatılmalı. Kulüplerin böyle bir sorumluluğu var. İnsan yokluğu çabuk unutur" ifadelerini kullandı.

Galasaray'da kriz! 6 oyuncudan ihtarname