Ne söylediyse bir bir çıktı

Mircea Lucescu, 2-1 kaybettikleri Sparta Prag maçından bir gün önce yaptığı basın toplantısında, rakibin fizik gücüne dayalı oyun oynadığını söylemiş ve "Bu onların son şansı. Bu nedenle üstümüze gelecekler.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Mircea Lucescu, 2-1 kaybettikleri Sparta Prag maçından bir gün önce yaptığı basın toplantısında, rakibin fizik gücüne dayalı oyun oynadığını söylemiş ve "Bu onların son şansı. Bu nedenle üstümüze gelecekler. Zelenka ve Poborsky'yi durdurmamız gerekecek. Aksi taktirde mağlup oluruz, ama önlem alacağız" demişti. Ancak Lucescu'nun karşılaşma öncesi bu yerinde tespitine, maç esnasında aynı oranla önlem alamaması sonucu, beklenmeyen yenilgi geldi.
Lucescu, çok önemli 3 puan kaybettiklerini belirterek, "İlk yarıda çok gol pozisyonuna girdik. Çok kuvvetli iki savunma oyuncuları vardı. Onların seviyesinde güçlü bir oyuncuya ihtiyaç duyduk. İlhan olsaydı, olaylar değişebilirdi. İlhan'ın olmaması hücum gücümüzü olumsuz yönde etkiliyor. Ama iki hafta sonra onlardan her konuda üstün olduğumuzu göstereceğiz" diye konuştu.
Siyah-Beyazlı kulübün başkanı Serdar Bilgili, "Açıkçası böyle bir sonuç beklemiyordum. Bu yenilgiyi hak etmedik. Fakat yolumuza devam etmek için büyük kayıp değil, sadece bir avantaj kaçırdık. İçerde oynayacağımız iki maçtan 6 puan alarak gruptan çıkacağız" açıklamısında bulundu. Menajer Sinan Engin ise Sparta Prag'ın gruptaki en kötü takım olduğunu söyledi. Engin, ilk yarıda üç net gol pozisyonuna girdiklerini kaydederek, şunları söyledi: "20. dakikada maçı bitirebilirdik. Tesadüf goller yedik. Beklemediğimiz bir yenilgi oldu. Ama umutlarımızı yitirmedik."
'Kalan maçları alırız'
Sergen Yalçın ise karşılaşmaya iyi başladıklarını belirterek, "İlk dakikalarda yakaladığımız pozisyonları gole çevirebilseydik, her şey farklı olurdu. Şampiyonlar Ligi'nde böyle sonuçlar olur. Sparta Prag bizden her açıdan kötü bir takım. Böyle kötü bir takıma yenildiğimiz için çok üzgünüz. Kalan 4 maçtan 12 puan bekliyoruz. Geniş bir kadromuz var ve bu 12 puanı alabilecek güçteyiz. Gruptan çıkacağız" diye konuştu.
Brezilyalı oyuncu Zago, ikinci yarı oyun disiplininden koptuklarını belirterek, "Yediğimiz gollerde, herkes savunmayı eleştiriyor. Haklı olabilirler ancak kaçan golleri de tartışmamız lazım. Bu tür maçlarda zaten sayılı pozisyon bulursunuz ve bunları sayıya çevirmeniz gerekir" diye konuştu.
Ahmet kendini savundu
İlk yarı kaçırdığı gollerle tepki çeken Ahmet Dursun, kendini savundu. Suskun golcü şöyle konuştu: "Benim için önemli olan pozisyona girmekti. Bunları yaptım, ancak gol gelmedi. Tamamen şanssızlık. Ayrıca son haftalarda oynayamadığım için maç eksiğim vardı. Buna rağmen kendimi başarılı buluyorum. Kalan maçlarda mutlaka gol atacağım."
Beşiktaş'ın, Prag deplasmanında yenilmesinin ardından İtalyan basını, haber başlıklarını skoru belirleyen Poborsky'ye ayırdı. La Gazzetta dello Sport, "Poborsky Beşiktaş'ı son anda batırdı" başlığıyla verdiği haberde, Kartal'ın işinin zorlaştığı belirterek, "Beşiktaş puan sıralamasında şimdi en sonda. Turu geçebilmek için çok çalışması gerekecek" diye yazdı. Corriere dello Sport, "Poborsky, son dakikalarda attığı golle Sparta'yı yeniden hayata döndürdü" dedi. Tuttosport ise haberi "Poborsky son anda Türkleri yere serdi" başlığıyla duyurdu.