Ne varsa yine 'Sultanlar'da var

Basketboldan umduğumuzu bulamadığımız şu günlerde voleybol dertlere deva olmaya devam ediyor.

ANKARA - Basketboldan umduğumuzu bulamadığımız şu günlerde voleybol dertlere deva olmaya devam ediyor. 12 Dev Adam 'içki mi içiyorlar', 'limizunle mi geziyorlar' tartışmaların odağında duradursun Filenin Sultanları Ankara'da düzenlenen 16. Dünya Bayanlar Grand Prix Avrupa Elemeleri'nde kazanmaya devam ediyor. Ay-Yıldızlılar elemelerin dördüncü gününde İtalya'yı 3-0 mağlup etti.
Karşılaşmaya iyi başlamasına rağmen file önünde savunma yapmayı unutan Ay-Yıldızlı takım, skorda geriye düştü. Ancak Avrupa'nın bir numaralı hücum silahı Neslihan ile önce eşitliği, Eda ile de üstünlüğü yakaladı. Son ana kadar başa baş giden ilk sete noktayı Neslihan koydu ve Türkiye ilk seti 25-23'lük sonuçla önde tamamladı.
Başbakanı bekliyorlar
Çekişme, ikinci sette de devam etti. Esra'nın kötü oyunu, Eda'nın servis hataları, bir ara seti İtalya lehine çevirdi. Ancak Gözde-Aysun-Esra'nın arka arkaya gelen blokları, Türkiye'yi setlerde 2-0'lık üstünlüğe taşıdı. Üçüncü sete İtalyanlar çok iyi başladı. Ancak ilk üç maçta olduğu gibi mücadeleyi hiç bırakmayan Ay-Yıldızlılar, Bahar'ın güzel oyunuyla sete tekrar ortak oldu. Esra ile Seda hem hücumda, hem de file önündeki savunmalarıyla setin ve maçın Türkiye'ye gelmesini sağladı. Son set de 25-17 Sultanlar lehine sonuçlandı. Namağlup liderliğini sürdüren Türkiye, bugün saat 18.00'de Almanya ile karşılaşacak.
Elemelerde aldıkları başarılı sonuçlarla ilk üçe girmeyi garantileyen Filenin Sultanları, bugün Almanya ile oynayacakları son maçlarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı aralarında görmek istediklerini belirtti. İtalya karşılaşması öncesi bir açıklama yapan takım kaptanı Bahar Mert, ''Almanya ile birincilik için karşılaşacağız ve bu karşılaşmada Başbakanımızı aramızda görmeyi çok istiyoruz'' diye konuştu. Elemelerde dün Almanya, Azerbaycan'ı, Sırbistan ise Bulgaristan'ı 3-0 yendi.
Erkeklerde ise Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye ilk maçında ev sahibi Rusya'ya 3-0 yenildi. Maçın setleri 25-20, 25-17 ve 25-18 sona erdi. Ay-Yıldızlılar bugün 16.30'da Polonya ile mücadele edecek. (Spor Servisi)

* * * * *
Türkiye-İtalya: 3-0
SALON: Atatürk
HAKEMLER: Laszio Adler(Macaristan), Stefan Hank (Slovakya)
TÜRKİYE: Esra ***, Eda ***, Neslihan ***, Gözde ***, Aysun ***, Bahar ***, (Gülden **, Neriman **, Çiğdem **, Pelin **)
İTALYA: Ferretti *, Fiorin **, Anzanello *, Ortalani **, Del Core *, Guiggi *, (Cardullo **, Arrighetti *, Cicolari *)
SETLER: (25-23, 25-23, 25-17)
SÜRE: 70 dakika (24, 25, 21)