Ne yaptın Runjeeeeee!!!

Ligde ve kupada şampiyonluk hedefleyen Beşiktaş'ta Runje şoku yaşanıyor. Hırvat futbolcu, Sakaryaspor maçında çıkan olaylara karıştığı ve maç sonunda tribünlere karşı yaptığı hareketler gerekçesiyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

İSTANBUL - Ligde ve kupada şampiyonluk hedefleyen Beşiktaş'ta Runje şoku yaşanıyor. Hırvat futbolcu, Sakaryaspor maçında çıkan olaylara karıştığı ve maç sonunda tribünlere karşı yaptığı hareketler gerekçesiyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. PFDK, Siyah-Beyazlı eldiven hakkındaki kararını gelecek hafta verecek. Kararın gelecek haftaya kalması durumunda Runje, Beşiktaş'ın bu hafta sonu yapacağı Antalyaspor maçında forma giyemeyecek.
Hırvat kalecinin Sakarya tribünlerine yaptığı hareket, Siyah-Beyazlıların zaten unutamadığı isim Pascal Nouma'yı bir kez daha hatırlattı. Fransız futbolcu da Fenerbahçe derbisinde attığı gol sonrası sevincini eline cinsel organına götürerek göstermişti.
Runje'nin yaptığı hareketlerin gözlemci ve hakem raporlarında yer almaması Fenerbahçe tarafından da eleştirilmişti. Sarı-Lacivertli yönetim olayın herkesin gözünün önünde gerçekleştiğini belirterek, Hırvat kalecinin PFDK'ya sevk edilmemesine tepki göstermiş, "Olayı yapan bizim futbolcumuz olsa, anında PFDK'ya verilmişti" şeklinde tepki göstermişti.
Bir şok da Korcan'dan
Beşiktaş'ta şok gelişmeler bununla sınırlı kalmadı. Runje'nin disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından ikinci kaleci Murat Şahin'in de sakat olması üzerine gözler bir süredir A takımla antrenmanlara çıkan PAF takım kalecisi Korcan'a çevrilmişti ki, bir kötü haber de genç eldivenden geldi. İdmanda sakatlanan Korcan'ın sağ diz ön bağlarının koptu. Bu durumda sakatlığı bulunan Murat Şahin'in iyileşebilmesi için yoğun çaba sarfedilmesi bekleniyor. Öte yandan Beşiktaş'ın ilgilendiği ümit milli futbolcu Colin Kazım Richards, kulübü Sheffield'la olan sözleşmesini uzatma kararı aldı. (Spor Servisi)