@gokhan_karatas

Ne yaptın Volkan! Yine küfür yine olay

Ne yaptın Volkan! Yine küfür yine olay
Ne yaptın Volkan! Yine küfür yine olay
Milli maçta kale arkasında bulunan taraftarların kendisine küfür etmesiyle çılgına dönüp sahayı terk eden Volkan Demirel, 3 ay sonra küfür ettiği gerekçesiyle ceza aldı. Aynı ismin başrolde olduğu iki farklı olay, 'bu ne perhiz bu ne lahana turşusu' dedirtti.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ - gkaratas@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Günlerdir merakla beklenen TFF Tahkim Kurulu toplantısından, Fenerbahçe camiasına üst üste kötü haberler çıktı. Sarı-lacivertli kulübün duruşma ve tanık dinleme talepleri reddedildi, 45 gün hak mahrumiyeti cezası alan Genel Sekreter Mahmut Uslu için yapılan itiraz kabul görmedi. PFDK'nın 4 maç ve 23 bin 500 TL cezaya çarptırdığı kaleci Volkan Demirel'e de müjde gelmezken, gerekçeli kararda tecrübeli file bekçisi ile ilgili bölüm dikkati çekti.  

Volkan Demirel'i Melo yaktı!


HAKEMİN UYARISINA RAĞMEN 3 KEZ HAKARET ETMİŞ!

Disiplin Kurulu, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 0-0 sonuçlanan Trabzonspor maçı sonrası soyunma odasına giderken küfür ettiği gözlemci raporuna yansıyan sarı-lacivertli kaleciye 4 maç ceza vermişti. Tahkim ise PFDK'nın kestiği faturayı az bulduğunu açıkladı. Buna gerekçe olarak; "Demirel'in, 3 kez hakarette bulunması, hakemin uyarısına rağmen hakarette ısrar etmesi ve 11. madde uyarınca aynı eylemi bu sezon içinde ikinci kez tekrarlaması" gösterildi. Daha ağır bir ceza gerekliliğine vurgu yapan kurul, aleyhte bozma yasağı ve cezanın re'sen aleyhte bozulamaması nedeniyle bu kararı aldığını duyurdu.

KÜFÜR YÜZÜNDEN GİTTİ, KÜFÜR ETTİ!

TFF'nin resmi sitesinden duyurulan kararlar sonrası Fenerbahçe'nin milli kalecisinin 3 ay önce başrolde yer aldığı olay akıllara geldi. 16 Kasım 2014 tarihinde, Türkiye ile Kazakistan arasındaki EURO 2016 Eleme Grubu maçının ilk 11'inde yer alan Volkan Demirel, karşılaşma öncesi sahada ısındığı sırada, Galatasaray taraftarlarının ağırlıkta olduğu kale arkası tribünden kendisine küfür edilmesine tepki göstermişti. Tecrübeli kaleci, tepkinin devam etmesi üzerine eldivenlerini çıkarıp sahayı terk etmişti.

Milli maça çıkmayıp yerini Volkan Babacan'a bırakan sarı-lacivertli oyuncu, soyunma odasında beklemek yerine stadı da terk etmiş, ancak esame listesinde adı yer aldığı için karşılaşma bitmeden geri dönmek zorunda kalmıştı. Üzerinde Ay-Yıldızlı formayı taşırken kendisine küfür edilmesine isyan eden Demirel, uzun süre spor gündeminin ilk sırasında yer almıştı. Ancak küfürden dert yanan aynı ismin, bu kez sarı-lacivertli forma altında küfür içeren hakarette bulunduğu için ceza alması futbolseverleri şaşkına çevirdi.

İŞTE VOLKAN'I YAKAN SÖZLER

Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasının gözlemcisi, maç sonu soyunma odasına gidildiği sırada Volkan Demirel'in, "İki tane o... ç...’dan etkileniyorlar. Sonra da haklarımız yeniliyor’ dediğini raporuna yazdı. Fenerbahçe file bekçisi, ceza almasına neden olan bu sözleri ile ne bir kulüp başkanını ne de başka birini hedef aldığını, maçın gerginliğiyle kendi kendine söylendiğini ifade etti. PFDK ve Tahkim'in 'hakaret' ettiği gerekçesiyle ceza verdiği yıldız isim, hakemin 5-6 metre önünde söylediği sözlerin, hakem raporu değil temsilci raporunda yer almasına dikkati çekti.

Volkan Demirel'den o sözler için itiraf


  http://www.radikal.com.tr/129745612974561

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KAHRAMAN - grhn

  Türk futbolunun medarı iftiharı, maskesiz kahraman, analara edilen küfre savaş açan yenilmez armada. Milli maçta küfürler sahayı terk edecek kadar onurlu, benzer küfürlerle başkalarının annelerini fahişelik ile suçlayacak kadar adaletli. Böylesine mesleğine, meslektaşlarına ve insanlığa karşı dürüst ayak topçularımız varken dünya sıralamasında 52. sırada olduğuna şaşırıyor insan. İlk yüzden düşmüş olmamız gerekirdi şimdiye. Bir husus daha var bu konu ile ilintili. Volkan küfretti, sonrasında da cezaya gerek yok diye yada cezada indirim almak için tahkime gitti ya, bundan sonra kendisine küfredenlere eyvallah diyerek, küfürbazlarına gülücükler saçarak yoluna devam etmeli...