Necati Ateş: Kadıköy'deki şampiyonluk unutulmaz

Necati Ateş: Kadıköy'deki şampiyonluk unutulmaz
Necati Ateş: Kadıköy'deki şampiyonluk unutulmaz
Sarı-kırmızılı takımın eski futbolcusu Necati Ateş, "Galatasaray'ın 16 yıldır Kadıköy'de kazanamaması değil, orada kaldırdığı kupa unutulmaz" dedi.

Galatasaray, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçe’ye kaybetmedi ama ezeli rakibi karşısında dış sahadaki 16 yıllık galibiyet hasretini dindiremedi. Karşıyaka forması giyen Necati Ateş, eski takımı Galatasaray'ın Kadıköy’de aldığı 1-1'lik beraberliği beraberliği değerlendirdi.

Radyospor’da yayınlanan 'Aydın Cingöz ile Haber Aktif' programına katılan golcü futbolcu, "Kadıköy’de ilk 20 dakika her zaman zordur. Bu Fenerbahçeli oyuncular için de Türk telekom Arena’ya geldiklerinde geçerlidir. Ancak Galatasaray maçın son yarım saatini çok doğru oynadı ve puan aldı. Fenerbahçe, Galatasaray’ın şampiyonluktaki en önemli rakiplerinden biri. Dolayısıyla Galatasaray’ın Kadıköy’den 1 puan çıkarması önemli" dedi.

Deneyimli futbolcu, "İnsanlar Galatasaray’ın 16 yıldır Kadıköy’de kazanamamasına takıldı. Ben de Galatasaray forması giyerken Kadıköy’de kazanamadık. Galatasaray'ın 16 yıldır kazandığı kupalar ortada. Ancak bundan daha önemli olan Galatasaray’ın Kadıköy’de kazandığı şampiyonluk kupasıdır. Yıllarca unutulmayacak olan budur" ifadelerini kullandı.