Necati Ateş: Yapılanlar etik değil

Galatasaray'da Alman teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın isteği doğrultusunda Hasan Kabze, Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı gibi isimlerle birlikte kadro dışı bırakılan ve kendisine takım bulması istenen oyunculardan Necati Ateş...

İSTANBUL - Galatasaray'da Alman teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın isteği doğrultusunda Hasan Kabze, Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı gibi isimlerle birlikte kadro dışı bırakılan ve kendisine takım bulması istenen oyunculardan Necati Ateş, Sarı-Kırmızılı yönetime sitem etti. Necati, Lig TV'deki 'Futbol Gündemi' adlı programa telefonla bağlanıp alınan kararın yanlış bir zamanda kendisine iletildiğini, kendisiyle ilgili alınan kararı etik bulmadığını, eğer böyle bir karar alınacaksa Avrupa kampından önce bu kararın alınmış olmasının gerekliliğinden söz etti.
Kamptan sonra kararın kendisine iletilmesinin, kendisinde 'denendiği' izlenimi yarattığını belirten Ateş, transfer haberleriyle ilgili olarak da "Hakkımda her gün çıkan Fenerbahçe'yle görüşme haberleri de asılsızdır. Bugüne kadar Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan teklif gelmedi. Ben de bu kulüplerle görüşmedim. Zaten böyle bir şey olsaydı çıkar kendim açıklardım. Geçen sezon da ilk kez, o da az maçta görev aldığım için 10 golün altına düştüm" dedi.
Hamburg: Necati'yle ilgimiz yok
Necati'nin Galatasaray'da istenmeyenler listesine konulmasının ardından, Türk spor basınında çıkan "Hamburg Necati Ateş ile anlaştı" haberlerine bizzat Alman kulübünden yalanlama geldi. Hamburg Sportif Direktörü Dietmar Beiersdorfer, takımının Dacia Kişinev'i 4-0 mağlup ettiği Intertoto Kupası mücadelesinin devre arasında yaptığı açıklamada, Necati Ateş'in kendilerine gelip gelmeyeceği sorusu üzerine, kısa ve net bir cevap verdi: "Bu isim aklımızın ucundan dahi geçmiyor."
Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, yenilenen Galatasaray Adası'nda camiaya davet verdi. Geceye yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbol takımı oyuncuları ile çok sayıda davetli katıldı. Canaydın, adanın yeni bir konsept dahilinde yeni bir işletme zihniyetiyle hizmete başladığını kaydetti.
Öte yandan Galatasaray'ın kurucusu ve ilk başkanı Ali Sami Yen, ölümünün 56. yıldönümünde kabri başında anıldı. Feriköy Mezarlığı'ndaki geleneksel anma töreninde Başkan Yardımcısı Adnan Polat ve Genel Sekreter Selçuk İren hazır bulundu. (Spor Servisi)