Necati Galatasaray'a kırgın

Turkcell Süper Lig'de son sırada yer alan Ankaraspor'un transfer döneminin son gününde Galatasaray'dan kiraladığı Necati Ateş, Orhan Ak ve Emre Aşık takıma katıldı.

ANKARA - Turkcell Süper Lig'de son sırada yer alan Ankaraspor'un transfer döneminin son gününde Galatasaray'dan kiraladığı Necati Ateş, Orhan Ak ve Emre Aşık takıma katıldı. Galatasaray'da teknik direktör Feldkamp'ın kadroda düşünmediği futbolculardan golcü Necati, kendisine Avrupa kulüplerinden de teklif geldiğini, ancak bonservis sorunu ve kadro dışı kalması nedeniyle transfer olamadığını belirterek, "Ankaraspor'a kiralık olarak geldim ve yeniden Galatasaray'a döneceğim. Ankaraspor'da sevdiğim arkadaşlarımla beraberim. Ankaraspor'u en alt sıradan en üst sıralara çıkarmak istiyoruz" dedi.
'Yıpranmak istemiyorum'
Sarı-Kırmızılılardan ayrılma sürecine değinen Ateş, "İlk kamp döneminde sıkıntı yoktu. Ne olduysa kamp dönüşü oldu. Futbolun içinde her şey var. Galatasaray'dan ayrıldığım için kırgın değilim desem yalan olur. Ne kadar kırılıp üzülsem de her şey geride kaldı. Daha fazla konuşup kendimi yıpratmak istemiyorum" diye konuştu.
Galatasaray'dan neden gönderildiğini bilmediğini ifade eden Necati, "Bunu kamuoyu değerlendiriyor. Ben Galatasaray'da 3,5 yıl içinde en çok gol atan futbolcu oldum. Bunun arkasına sığınmanın anlamı yok.
Ama sonuçta böyle bir değerlendirme yapıldı, biz de saygı duyduk"
ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)