Necati kendi ipini kendi çekmiş

Galatasaray'ın yolları ayırma kararı aldığı golcü oyuncusu Necati Ateş önceki gün yaptığı açıklamada takımdan gönderilmesini etik bulmadığını söylemişti. Necati'nin bu düşüncesine Sarı-Kırmızılı kulübün teknik direktörü Karl Henz Feldkamp'ın...

İSTANBUL - Galatasaray'ın yolları ayırma kararı aldığı golcü oyuncusu Necati Ateş önceki gün yaptığı açıklamada takımdan gönderilmesini etik bulmadığını söylemişti. Necati'nin bu düşüncesine Sarı-Kırmızılı kulübün teknik direktörü Karl Henz Feldkamp'ın tepkisi gecikmedi. Tecrübeli çalıştırıcı dün yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlarken söz Necati'nin gönderilme nedenine gelince "Son senede Necati'nin kaç gol attığını ben de son maçın ardından düşündüm ve değerlendirdim. Takımdan ayrılması konusunda beni baskı altına alan hiçbir neden yok" dedi.
"Takımdan ayrılışında bana baskı yapan tek kişi Necati'nin kendisiydi" diyen tecrübeli Alman çalıştırıcı, "İlle de bir baskıdan bahsedeceksek, o da Necati'nin kendi olayıdır. Beni gitmesi konusunda baskı altına alan tek kişiydi. Ne yapacağımızı kendisi biliyordu. Bir ay beraber çalıştık. Antrenmanlar dışında hazırlık maçlarında da yeteri kadar süre aldı. 90 dakika oynadığı maçlar oldu. O performansı bir hocanın mutlaka değerlendirmesi gerekiyordu ve ben de değerlendirdim. Bundan sonra takımdan ayrılan oyuncular olursa da onların ayrılmaları hiçbir zaman yönetimin benden isteği olarak değil, benim vereceğim sportif kararlar sonrası olur" diye konuştu.
Feldkamp, kendisinin Galatasaray'a futbolcu göndermek için gelmediğini dile getirerek, "Aramızda genç arkadaşlarımız da var. Onların da geleceklerini hazırlamamız gerekir. İyi oynadıkları zaman A takıma çıkıp forma şansı bulabilirler. Altyapı hocalarımız da bu konuda bana yardımcı olacak" dedi.
Lincoln baskı altındaydı
Feldkap ayrıca, Brezilyalı Lincoln'ün İstanbulspor karşısında sergilediği oyuna da değinirken, "Taraftarın kendisinden nasıl bir beklentisi olduğunu anladı. Bunun baskısıyla çok şey yapmak istedi. O isteği de açık bir şekilde gördük. Belki yapması gerekenden fazlasını yapmaya çalıştı ama Lincoln gibi önemli oyuncular bile bazen baskıdan etkilenebiliyor" dedi.
Alman teknik adam, İstanbulspor maçı sonrası kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat'ın forvete ihtiyaç olduğu sözlerinin hatırlatılması üzerine ise "Yönetim bir açıklamada bulunuyorsa mutlaka benim de desteklediğim bir açıklamadır" şeklinde görüş belirtti. (Spor Servisi)