Nedir bu Adeline'den çektikleri!

Nedir bu Adeline'den çektikleri!
Nedir bu Adeline'den çektikleri!
Budapeşte'de düzenlenen Dünya Kadınlar Güreş Şampiyonası'nı Türkiye madalyasız tamamladı. 2011'de Burcu Örskaya'dan sonra bu kez Yasemin Adar bronz maçında ABD'li Adeline Gray'e takıldı.

( SPOR SERVİSİ-ÖZEL) - Budapeşte'de devam eden Dünya Güreş Şampiyonası'nda kadınlarda mücadele Türkiye için hüsranla bitti. Ay-Yıldızlılar şampiyonayı madalyasız tamamlarken tarihlerinin ilk kürsüsüne çok yaklaştılar.

Dün kadınlarda iki Türk sporcu mindere çıktı. 72 kiloda Yasemin Adar, ilk turda Hintli rakibi Jyoti’yi tuşla yendi. İkinci turda Brezilyalı rakibi Da Silva Ferreira’yı 8-0 sayı tuşuyla geçen Türk sporcu, çeyrek finalde de Güney Koreli Heo Namju’yu da 8-0 sayı tuşuyla geçerek, yarı finale çıktı. Finale kalma mücadelesinde Çinli Fenglui Zhang ile karşılaşan Yasemin Adar, ilk 3 dakikalık bölümünü 6-3 geride tamamladığı karşılaşmayı, 10-3 sayı tuşuyla kaybetti.

Yine Adeline Gray!
Türkiye’ye kadınlarda ilk kez dünya şampiyonasından madalya getirme şansını Budapeşte’de yakalayan Yasemin Adar bunu değerlendiremedi. Bronz madalya mücadelesinde ABD’li Adeline Maria Gray’a 8-2 yenilen Türk güreşçi, şampiyonayı beşinci sırada tamamladı. İlginç bir şekilde, 2011’de İstanbul ’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda 67 kiloda Burcu Örskaya Türkiye’ye madalya kazandırma şansını yakalamış ancak bronz maçında, o dönem o kategoride mücadele eden Adeline Gray’e mağlup olmuştu. Böylece iki sporcumuzun da tarihe geçme şansı ABD’li sporcu tarafından engellenmiş oldu. 

Dünya Şampiyonası'nda madalya yok
Eski Güreş Federasyonu Başkanı Ahmet Ayık tarafından 1998 yılında başlatılan bayan güreşinde Türkiye, bugüne kadar dünya şampiyonalarında kürsüye çıkma başarısı gösteremedi. Yasemin Adar’dan önce bayan güreş milli takımı, dünya şampiyonalarında 3 kez beşincilik elde etmişti.

Öte yandan dün 67 kiloda Gamze Durukan ilk turda Polonyalı rakibine 7-0 mağlup olup elendi.