Nedir bu İspanyollardan çektiği

Eurolig'in ilk haftasında sahasında Real Madrid'e yenilen Fenerbahçe Ülkerspor, ikinci maçında bu kez bir başka İspanyol temsilcisi Barcelona'ya kaybederek ikide sıfır yaptı.

İSTANBUL - Eurolig'in ilk haftasında sahasında Real Madrid'e yenilen Fenerbahçe Ülkerspor, ikinci maçında bu kez bir başka İspanyol temsilcisi Barcelona'ya kaybederek ikide sıfır yaptı. Efes Pilsen ise İtalyan ekibi Armani Jeans Milano'yu alt ederek sezonun ilk galibiyetini aldı.
Kaburgalarından sakatlığı bulunan kaptanı İbrahim Kutluay'dan mahrum çıktığı Barcelona deplasmanında 82-67 mağlup olan Fenerbahçe, daha önce de 11 kez karşılaşıp 9 kez boyun eğdiği rakibi karşısındaki kötü talihini bir kez daha değiştiremedi. Sarı-Lacivertliler, 'Barça'nın Türk oyuncusu Ersan İlyasova'nın 10 sayı kaydettiği karşılaşmada özellikle pota altında vasat bir oyun çıkardı. Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş da gerek İbrahim'in yokluğunun gerekse Semih Erden-Oğuz Savaş ikilisinin kötü performansının yenilgiye sebep olan faktörler olduğunu dile getirirken "Hem savunmada hem de hücumda planlarımız Oğuz ve Semih üzerine. Onlar kötü oynadıklarında çok zorlanıyoruz. Yine de hiçbir durum kaybetmemize mazeret olamaz" ifadesini kullandı.
Özerhun: İyi oynayamıyoruz
Yeni koçu David Blatt'la adaptasyon dönemini atlatmaya çalışan Efes Pilsen cephesi ise Armani Jeans karşısındaki galibiyetle toparlandı. Genel menajer Engin Özerhun, gerek Türkiye liginde gerek Eurolig'de pek de iyi oyunlar çıkaramadıkları bir dönemde belki de sezonun en önemli zaferini elde ettiklerini belirterek "Performansımızı hâlâ belirli bir düzeyde tutamıyoruz. Sezon öncesi milli oyuncularımızdan ve antrenörümüzden mahrum kalmanın sancılarını yaşıyoruz. Eksiklerimiz açık bir şekilde görünüyor. Maç yaptıkça kendimizi bulacağız" diye konuştu. (Spor Servisi)