Neville kardeşler Valencia'da

Neville kardeşler Valencia'da
Neville kardeşler Valencia'da
Valencia, istifa eden Nuno Espirito Santo'nun yerine sürpriz bir ismi teknik direktörlük görevine getirdi. La Liga ekibini, eski Manchester Unitedlı oyuncu Gary Neville yönetecek. Gary'nin yardımcılığını ise kardeşi Phil yapacak.

Valencia yönetimi, teknik direktör Nuno Espirito Santo’nun istifası sonrası hızla harekete geçerek, sezon sonuna dek Gary Neville ile anlaştı.

NTV Spor'da yer alan hbaere göre; kariyerinde ilk kez takım çalıştıracak Neville, Valencia'nın kendisini tercih etmesinden dolayı büyük bir onur duyduğunu dile getirdi. 40 yaşındaki Gary’nin yardımcılığını ise kardeşi Phil yapacak.

Valencia yönetimi, Nuno Espirito Santo'nun istifası sonrası, Phil Neville'ı geçici olarak teknik direktörlük görevine getirmişti.

İngiltere milli takımında, menajer Roy Hodgson'ın yardımcısı olarak görev yapan Gary Neville, futbolu bıraktıktan sonra, daha çok televizyon yorumculuğu ile tanınıyordu.

Nuno Espirito Santo yönetiminde geçen sezon Şampiyonlar Ligi bileti alan Valencia, bu sezona çok kötü başlamıştı. Siyah-beyazlılar, La Liga'nın ilk 13 haftasında aldığı 5 galibiyet ile 9. basamakta bulunuyor.