Newcastle United Emre'ye sahip çıktı

Newcastle United, futbolcusu Emre'nin ikinci ırkçılık suçlamasıyla karşı karşıya kalmasının ardından adada genç orta saha oyuncusuna yönelik haberlere resmi bir açıklama yaparak sert bir eleştiri getirdi.

İSTANBUL - Newcastle United, futbolcusu Emre'nin ikinci ırkçılık suçlamasıyla karşı karşıya kalmasının ardından adada genç orta saha oyuncusuna yönelik haberlere resmi bir açıklama yaparak sert bir eleştiri getirdi. İngiliz ekibi, Emre'ye yönelik İngiliz medyasında yer alan haberlerin adalet duygusundan yoksun olduğunu ifade ettiği açıklamasında, "Suçu kanıtlanana kadar herkesin masum olduğu unutulmamalıdır. Bu haberler önyargılıdır ve futbolcunun söz konusu davalardan aklanma ihtimalini ciddi şekilde azaltmaktadır" ibarelerini kullandı. Federasyonda işleyen sürecin nasıl olup da dışarı sızdırıldığı da açıklamada değinilen bir başka konuydu. Açıklamanın sonunda Newcastle United'ın ırçılık karşıtı organizasyonlarla birlikte faaliyet göstermek gibi bir geleneğe sahip olduğu vurgulandı.
Haberler üzerine İngiltere'de Newcastle'ın, disiplin soruşturması sürecinde Emre'den yana takındığı tavrın, kulüp ile federasyon arasında ihtilafa yol açabileceği yorumları yapılmaya başlandı. Federasyonun Emre hakkındaki ikinci suçlamaya cevap verebilmesi için yeni tarih verdiği, Emre'nin ifadesini alacak komisyonun, 19 Mart'ta toplanacağı açıklandı. (Spor Servisi)