Neymar'ı sakatlayan Zuniga'ya ölüm tehdidi!

Neymar'ı sakatlayan Zuniga'ya ölüm tehdidi!
Neymar'ı sakatlayan Zuniga'ya ölüm tehdidi!
2014 Dünya Kupası'nda Brezilya ile Kolombiya arasında oynanan maçta Neymar'ın sakatlanmasına neden olan Zuniga, aldığı ölüm tehditleri sebebiyle koruma tuttu.

İSTANBUL - Brezilya basınında yer alan haberlere göre, Dünya Kupası'nda Kolombiya'nın Brezilya ile oynadığı çeyrek final karşılaşmasında Neymar'ı sakatlayarak turnuvayı kapatmasına neden olan Juan Camilo Zuniga, aldığı ölüm tehditlerinin ardından kendisinin ve ailesinin güvenliğini sağlamak için koruma tutmak zorunda kaldı.

Neymar gözyaşlarını tutamadı


Haberde, Zuniga'nın babası Camilo'nun oğlunun aldığı ölüm tehditleriyle ilgili endişelerine yer verilirken, "Bazı korkunç ve ırkçı mesajlar almaya devam ediyoruz. Durumu polise de bildirdik. Sadece oğlum için değil, eşi ve kızı için de endişeleniyorum. Olanlardan sonra koruma tutmak zorunda kaldık. Umarım bir an önce normal hayatımıza döneriz. Oğlum sakatlayıcı hareketler yapan bir oyuncu olarak ün yapmış biri değil. Neticede sakatlıklar futbolun bir parçası. Neymar'a olan her futbolcunun başına gelebilir" ifadelerini kullandığı öne sürüldü.

"Sambacılar", Dünya Kupası'nda Neymar'ın sakatlandığı çeyrek final mücadelesinde Kolombiya'yı 2-1 yenerek yarı finale yükselmişti. Ancak Brezilyalılar, yarı finaldeki 7-1'lik Almanya ve üçüncülük maçındaki 3-0'lık Hollanda yenilgilerinin ardından başarısızlığı, büyük ölçüde turnuvayı kapatan yıldız futbolcunun sakatlığına bağlamıştı.

FIFA'dan Neymar tazminatı

NEYMAR'DAN İTİRAF: ALMANYA VE İSPANYA'NIN GERİSİNDEYİZ 

Ülkesindeki Globo televizyonuna konuşan Neymar, 2014 Dünya Kupası'nda sergiledikleri futbolun 10 üzerinden an fazla 7 edeceğini belirtti. Brezilya'nın geçmişindeki şaşaalı günlerin, başarı için yeterli olmadığını vurgulayan yıldız oyuncu, "Brezilya futbolu, Almanya ve İspanya'nın gerisinde kaldı. Arkalarına düştüğümüzü kabullenmek zorundayız" değerlendirmesinde bulundu.

22 yaşındaki forvet , futbolun taktiksel boyutuyla ilgili çok fazla bilgisi olmasa da Brezilya Milli Takımı'nın belirli bir hata yapmadığını, başarısızlığın faturasını da teknik direktör Luiz Felipe Scolari'ye kesmenin doğru olmadığını vurguladı.

Brezilyalı golcü, takımın yeterince antrenman yapmadığı iddialarının aksine "her şeylerini verdiklerini" söyledi ancak "Daha fazla antrenman yapabilirsiniz ama bazen o kadar da azimle çalışmazsınız. Brezilyalıların yaptığı da bu" sözleriyle antrenmanlarının Avrupa takımlarınınki kadar verimli olmadığını da itiraf etti. (AA)

Arjantinli taraftarlardan Neymar'a jest