'Nihat artık parıldamıyor'

La Liga'nın 10. haftasında oynanan ve 3-3 biten Real Sociedad-Barcelona maçını haftanın en zevkli karşılaşması olarak gösteren İspanyol basını, Nihat Kahveci için 'parıldamıyor' yorumunu yaptı.

MADRİD - La Liga'nın 10. haftasında oynanan ve 3-3 biten Real Sociedad-Barcelona maçını haftanın en zevkli karşılaşması olarak gösteren İspanyol basını, Nihat Kahveci için 'parıldamıyor' yorumunu yaptı. İlk 11'de sahaya çıkıp 83 dakika oyunda kalan Nihat'ın kendisinden beklenen performansı sergileyemediğini yazan gazeteler, milli futbolcuya düşük not verdi.
"Mükemmel bir maç ağlar delik deşik oldu" değerlendirmesini yapan Marca gazetesi, Real Sociedad'tan De Pedro, Barcelona'dan da Ronaldinho'nun sahanın en iyileri olduklarını savundu. Bask gazeteleri ise Sociedad'ın sahasında oynadığı maçlarda bile Nihat ve Kovaçeviç'in geriye dönerek defansa yardım etmek zorunda kalmalarına dikkat çekti.
'Emre'nin dans etmesi gerekiyordu'
Inter'in deplasmanda Chievo'yu 2-0 yenmesinin ardından, İtalyan basını Emre Belözoğlu'nun fazla pozisyon yaratamadığına dikkati çekti. "Emre'yi üçüncü golcü olarak mı, yoksa oyun kurucu olarak mı oynattınız?" sorusuna karşılık olarak ise Zaccheroni şunları söyledi: "Emre'nin dans etmesi gerekiyordu, ama o pozisyonda oynamaya pek alışık değildi. Esas golcüler Vieri ve Recoba'ydı. Martins'in oyuna girmesinin ardından durum değişti. Oyuna onu da alınca, Recoba'yı daha sola kaydırdım ve Emre'ye doğal rolünü üstlenme şansı doğdu. Tabii ki onun asıl yeri, maç sonuna doğru görev yaptığı bölge. Ama son zamanlarda istenen düzeyde antrenman yapamadığı için maçta fazla bir şey veremedi. Fiziken pek iyi durumda değildi." (Spor Servisi)