Nihat çaresizlikten 'kızardı'

İspanyol basını, Real Sociedad'ın, Athletic Bilbao deplasmanında 3-0'lık skorla ilk yenilgisini almasını manşetlere taşırken, Nihat'ın kırmızı kartını 'çaresizliğin meyvası' olarak gösterdi.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

SAN SEBASTIAN - İspanyol basını, Real Sociedad'ın, Athletic Bilbao deplasmanında 3-0'lık skorla ilk yenilgisini almasını manşetlere taşırken, Nihat'ın kırmızı kartını 'çaresizliğin meyvası' olarak gösterdi. Marca gazetesi, 'Bask derbisinde Real, sezonun ilk yenilgisini aldı. Nihat'a kırmızı kart ağırdı' başlıklarını kullanırken, El Mundo Deportivo gazetesi ise 'Athletic, lidere diz çöktürdü. Bilbao, komşusuna acımadı. Nihat, hem yorgundu, hem sinirliydi. Hakemin kırmızı kartı doğruydu' dedi.
Diario Basquo gazetesi de 'Unutulması gereken bir gece' başlığıyla verdiği haberde, 'Real Sociedad, ligde ilk darbeyi Athletic Bilbao'dan aldı' yorumunu yaptı. Gazete, 'Hırçın Nihat'a en az iki maç ceza gelmesi bekleniyor' diye yazdı. Diario As gazetesi de 'Namağluplar da devrilir. Sociedad, 21 Nisan 2002 yılından bu yana yenilgi yüzü görmüyordu. Nihat, çaresizliğinin acısını kırmızı kart görerek çıkardı' diye yazdı. Nihat'a, kırmızı kart nedeniyle en az iki maç ceza verileceği öğrenildi.