Nihat Kahveci en iyi 20 arasında

İspanya La Liga'da forma giyen Nihat Kahveci'ye oynadığı futbolla hakettiği değeri herkes vermeyi sürdürüyor. Genç futbolcu, Hollanda'nın futbol dergisi VI'nin değerlendirmesine göre 'Sezonun en iyi 20 oyuncusu' listesinde 17'nci sırada yer aldı.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL/AMSTERDAM - İspanya La Liga'da forma giyen Nihat Kahveci'ye oynadığı futbolla hakettiği değeri herkes vermeyi sürdürüyor. Genç futbolcu, Hollanda'nın futbol dergisi VI'nin değerlendirmesine göre 'Sezonun en iyi 20 oyuncusu' listesinde 17'nci sırada yer aldı. 'Sezonun en büyük keşfi' diye bahsedilen Nihat Kahveci için 'Tekniği, hareketliliği ve inanılmaz patlayan deparlarıyla savunma
oyuncularını çaresiz durumda bırakıyor. İlk sezonunda ve Dünya Kupası'nda sakatlığı nedeniyle kendini gösteremedi ancak geçen sezon patlamayı yaptı' ifadelerine yer verildi.
Juventuslu Nedved'in birinci sırada yer aldığı listede Real Sociedad ve Ay-Yıldızlı ekibin golcüsü, ünlü kaleci Oliver Kahn, İtalyan Filippo Inzaghi ve yine Çizme'den tecrübeli Paolo Maldini'yi geride bıraktı. Dergi ayrıca, Hakan Şükür'ün "Nihat Kahveci, çok yakın bir zamanda Raul, Owen ve Vieri'den bile daha iyi olacak. Bana göre yurtdışında şimdiye dek en başarılı Türk futbolcusu" sözlerine yer verirken, Christoph Daum'un zamanında Beşiktaş'ı "Onu şimdi satmayan, iki sezon sonra değeri 20 milyon dolar olacak" uyarısında bulunduğunu da belirtti.