Nihat Kahveci'nin altın yılı

Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği önemli yıldızlar arasında yer alan Nihat Kahveci, dünyanın en zor ligi olarak addedilen La Liga'da bu sezon harikalar yaratıyor.

SAN SEBASTIAN - Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği önemli yıldızlar arasında yer alan Nihat Kahveci, dünyanın en zor ligi olarak addedilen La Liga'da bu sezon harikalar yaratıyor. 2001-02 sezonunda, John Benjamin Toshack tarafından Real Sociedad'a transfer edilen Nihat, Galli çalıştırıcının istifasıyla takımın başına geçen İspanyol Roberto Olabe'den yeterli desteği görmemiş ve ilk 11'de sürekli yer bulamamıştı.
Ama bu sezon takımın teknik patronluğunu üstlenen Fransız Raynald Denoueix, farklı bir oyun planı uyguladı ve Nihat'ı sağ kanattan alıp forvete sürdü ve burada, serbest adam olarak görev vermeye başladı. 23 yaşındaki yıldız oyuncu da bu yeni yerinde inanılmaz bir performans gösterdi ve sezonun sürpriz ismi olarak ön plana çıktı.
Gol krallığında ikinci
Nihat Kahveci bu sezon oynadığı 15 maçta gol sayısını dokuza çıkartıp 0.60 ortalama elde ederken, yetiştiği camia olan Beşiktaş'ta hiç bir sezon bu denli yüksek bir sayıya ulaşmamıştı. Siyah-Beyazlı formayı giydiği sezonlar içinde Nihat, en iyi performansı 1998-99 döneminde göstermiş ve 28 maçta 7 gol atmıştı. Nihat, bu hafta itibarıyla İspanyol Ligi'nde en çok gol atan oyuncular sıralamasında ikinci sırayı üç futbolcuyla birlikte paylaşıyor.
(Spor Servisi)