Nobre kalmadı, Bobo verelim

Keramet kimde açıkçası çözemedim! En başında, "Zaman içinde bu takım oturacak sadece biraz anlayış ve süre gerekli" uyarısını yapan Jean Tigana'ya kulak verip, bir şekilde 'yönetici' sıfatı edinip; "UEFA'da final oynarız" şeklinde konuşanlara kulak mı tıkanmalıydı? Yine de geç kalmış sayılmaz Beşiktaşlılar.
Haber: ASENA ÖZKAN / Arşivi

Keramet kimde açıkçası çözemedim! En başında, "Zaman içinde bu takım oturacak sadece biraz anlayış ve süre gerekli" uyarısını yapan Jean Tigana'ya kulak verip, bir şekilde 'yönetici' sıfatı edinip; "UEFA'da final oynarız" şeklinde konuşanlara kulak mı tıkanmalıydı? Yine de geç kalmış sayılmaz Beşiktaşlılar. Dün gece görüldü ki, Beşiktaş oynuyor ve tribünler de coşuyor.
Geride Ali, Gökhan Zan, Baki, İbrahim Üzülmez, önlerinde Koray ile Serdar, onların sağında Delgado, sollarında da Ricardinho... İleride de artık kanıksamaya başladığımız Mert Nobre ile Bobo... Daha oturduğumuz yeri ısıtmadan Delgado'nun pasında Koray golü kaydediyor. Ancak sakatlanan Mert Nobre yerini genç Burak'a bırakmak zorunda kalıyor. Bobo farkı ikiye çıkarırken Beşiktaş'ın rakibi karşısında yengiye pazar günkünden daha rahat gideceği belirginleşiyor. Üstelik Burak'ın saç baş yoldurtan oyununa karşın! Ersun Yanal dersini iyi çalışmış lig maçının ardından. Geriyi, ortayı bir yana bırakıp Vestel Manisaspor'un hücum hattını irdelemek gerekli, kuşkusuz. İlerideki iki adam Holosko ile Reinaldo'nun gerisinde Rafael ve bu üçlü sanırsınız Vestel Manisaspor'u oluşturuyor. Takım arkadaşları ile senkron tutturamadıkları ortada. Hakan Balta zaman zaman sol kanattan onlara destek vermeye çabalasa da işe yaramadığı net şekilde görüldü.
Keyif verici futbol
Karşılaşmanın ikinci yarısında da değişen çok şey olmadı. Bobo bir gol daha attı ardından da Burak'a "al at" dedi ve skor 4-0'a ulaştı. "Mert Nobre olmadan da oluyor" demek olası elbette ancak her takımın rakip Vestel Manisaspor gibi 'açık futbol' şıkkını işaretlemeyeceği kesin. Katı savunmalarda Burak'ın yetersiz kalacağı üzerine ahkam kesmek için 'kâhin' olmaya da gerek yok. Ricardinho, Bobo, Delgado ve Mert Nobre kusursuz uyum sergilerken Beşiktaş'ın futbolunu izlemek keyif veriyor. Dün geceki gibi içlerinden birisi sakatlanıp oyundan çıkarsa biraz oyundan düşme söz konusu olabiliyor! Buna karşın artık Beşiktaş'ta sistem çalışıyor, takım yitirdiği kimliği ile bütünleşiyor.
Sadece onlar mı? Değil elbette, en önemlisi tribünler... Dün gece 'bela' okumadılar, sadece ve sadece takımlarını desteklediler hem de hiç küfür etmeden. Bundan daha iyisi olabilir mi? Ancak Beşiktaş uzun aradan sonra oynaması gereken futbolu iki kez Manisaspor karşısında sergiledi, şayet aynı performansı pazar günü Gaziantep deplasmanında da yinelerse, işte o zaman Beşiktaş'ın şampiyonluk şansından söz etmek hiç de abartı olmaz. Gece soğuktu, ısıtan Beşiktaş oldu, otorite yoksunu genç hakem Cem Deda'nın yönetimine karşın! Beşiktaş kupada yarı finali büyük
oranda garantiledi, haydi hayırlısı...
Nobre'nin beli kilitlendi

 • Beşiktaş ve Vestel Manisa arasında pazar günü Turkcell Süper Lig'de oynanan maçta tribünleri dolduran taraftarlar dünkü mücadeleye fazla ilgi göstermedi.
  İnönü Stadı'ndaki karşılaşmayı 12 bine yakın sporsever izledi. Vestel Manisasporlu taraftarlar için ayrılan eski açık tribündeki bölümde
  ise yalnızca 10 kişi vardı.
 • Maçın 15. dakikasında beline darbe alan ve oyundan çıkan Nobre'ye ilk yapılan müdahalede Brezilyalı belinde kilitlenme olduğu ve bu yüzden hareketsiz kaldığı anlaşıldı. Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılan Nobre'ye, MR ve tomografi çekildi.
 • Vestel Manisaspor'da pazar günkü maçta ilk 11'de oynayan Ümit'in yerine Fransız savunmacı Borbiconi, Sezer'in yerine de Hakan forma şansı buldu. Bu arada bir dönem Beşiktaş'ta oynayan Vestel Manisasporlu Okan Koç, topu ayağına aldığı zaman Siyah-Beyazlı taraftarlarca ıslıklandı.

  BEŞİKTAŞ: 4
  Runje 7
  Ali 7
  Gökhan 7
  Baki 6
  İ. Üzülmez 6
  Delgado 7
  Koray 7
  Serdar 7
  Ricardinho 8
  (Mehmet 81) -
  Bobo 8
  (Gökhan 82) -
  Nobre 5
  (Burak 16) 7

  V. MANİSA: 0
  Fevzi 5
  Burak 4
  Borbiconi 5
  Kalabane 4
  (Nizamettin 46) 5
  Okan 4
  (Şener 44) 5
  Selçuk 5
  Uğur 5
  Hakan 4
  Rafael 5
  Holosko 5
  (Oğuz 85) -
  Reinaldo 4

  GOLLER: Koray (4), Bobo (24) ve (49), Burak (61)
  SARI KARTLAR: Serdar / Şener, Uğur
  Stat: İnönü - Hakemler: C. Deda, B. Duran, N. Mızrak