Nolan Smith: Galatasaray'ı tarihi için seçtim

Nolan Smith: Galatasaray'ı tarihi için seçtim
Nolan Smith: Galatasaray'ı tarihi için seçtim
Galatasaray Liv Hospital'ın ABD'li oyuncusu Smith, "Galatasaray'ı tarihi için seçtim. Çok büyük başarılar elde etmiş bir kulüp. Hayatım boyunca hep üst düzey liglerde oynadım. Türkiye Basketbol Ligi ve THY Avrupa Ligi için hazırım" dedi.

İSTANBUL Galatasaray Liv Hospital'in ABD'li oyun kurucusu Nolan Smith, bu sezon transfer olduğu sarı-kırmızılı takımı, tarihi ve önemli başarılarından dolayı tercih ettiğini söyledi.

Smith, sarı-kırmızılı kulüp hakkında, "Galatasaray'ı tarihi için seçtim. Çok önemli bir tarihi var. Çok büyük başarılar elde etmiş bir kulüp" dedi.

Sürekli kazanmayı isteyen bir oyuncu olduğuna vurgu yapan 26 yaşındaki oyun kurucu, "Galatasaray gibi başarıları ve etkileyici tarihi olan kulüpleri çok severim. Ben de kazanan bir oyuncuyum. Galatasaray da sürekli kazanan bir kulüp. Onun için buraya geldim" diye konuştu.

Nolan Smith, kariyeri boyunca her zaman üst düzey liglerde mücadele ettiğini anlatarak, "Galatasaray forması giyeceğim için çok heyecanlıyım. Basketbol oynamayı çok seviyorum. Bunu yaparken de çok eğlenirim. Hayatım boyunca hep üst düzey liglerde oynadım. Buna NBA de dahil. Türkiye Basketbol Ligi ve THY Avrupa Ligi için hazırım" ifadelerini kullandı.


‘ÇOK İYİ BİR TAKIMIZ’
ABD'li basketbolcu, kaliteli oyunculardan kurulu çok iyi bir takım olduklarını belirterek, Galatasaray Liv Hospital'ın hedeflerinin her zaman yüksek olduğunu söyledi.

Türkiye Basketbol Ligi'nde sezonu şampiyon tamamlamak istediklerini anlatan Smith, "Çok iyi bir takımız. Hedeflerimizin yüksek olduğunu söyleyebilirim. Öncelikli amacımız, takım kimyasını yakalamak, ondan sonra da Avrupa Ligi'nde dörtlü finale ve Türkiye'de de şampiyonluğa ilerleyeceğimizi düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Nolan Smith, kendi oyun tarzı hakkında bilgiler vererek, "Çok sayı atan bir oyuncuyum. Kritik zamanlarda kritik sayılar bulurum. Galatasaray'da da bunları yapacağım. Bu sene takımımızda birçok değişik varyasyonlar ve hücum setleri göreceksiniz. Yeni bir takımız ama birçok mevkide oynayan ve iyi şut atabilen oyuncularımız var. Bu da bize birçok alternatif sunacak. Bunun bizim için bir avantaj olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.


‘GALATASARAY TARAFTARI TÜM AVRUPA'NIN EN İYİSİ’
Sarı-kırmızılı taraftarlardan övgüyle bahseden 26 yaşındaki oyun kurucu, onlarla sezon içinde iyi iletişim içinde olacağına değinerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Galatasaray taraftarının tüm Avrupa'nın en iyisi olduğunu biliyorum. Oynamaktan çok büyük zevk alan, bu hislerimi de ortaya koyan birisiyim. Basketbolu ve dans etmeyi çok seviyorum. Maç içinde taraftarlarla etkileşime girip, onları da coşturmaktan hoşlanan bir yapıya sahibim. Bana göre sezon içinde taraftarlarımızla aramızda çok iyi bir birliktelik olacak."

(AA)