Nordin Amrabat'a sürpriz talip

Nordin Amrabat'a sürpriz talip
Nordin Amrabat'a sürpriz talip
İspanyol kulübü Sevilla, bonservisi Galatasaray'da olan Nordin Amrabat'ı kadrosuna katmak için harekete geçti.

La Liga'da gol orucunu sonlandıran ve Cordoba'ya attığı golle yine isminden söz ettirmeye başlayan Nordin Amrabat'a, ülkenin önemli kulüplerinden bir tanesi talip oldu.

Malaga'da Amrabat krizi

Galatasaray 'dan kiralık olarak gittiği Malaga'da sezona müthiş bir başlangıç yapan Faslı futbolcu, hemen her maç ya gol atıyor ya da asistlerle skora katkıda bulunuyordu. Ancak yaşadığı sakatlık nedeniyle bir ay sahalardan uzak kalan Amrabat, son olarak tekrar forma girdiğini gösteren bir performansa imza attı.

Endülüs yerel basınındaki haberlere göre, satın alma opsiyonu Malaga'da bulunan Amrabat için, La Liga'nın iddialı ekiplerinden Sevilla devreye girdi. Kulübün transfer işlerine bakan yöneticisi, Sevilla Futbol Direktörü Monchi, 27 yaşındaki oyuncu için harekete geçti. Monchi'nin, Faslı futbolcuyu sezon başından bu yana takip ettiği ve gelecek sezonun kadrosuna mutlaka katmak istediği bildirildi.

OPSİYON DEVRE DIŞI KALABİLİR

Malaga, Nisan ayı sonuna kadar 3,5 milyon Euro ödediği takdirde, Galatasaray'dan oyuncunun bonservisini alacak. Ancak mavi-beyazlılara oranla daha iyi ekonomik olanaklara sahip olan Sevilla Kulübü'nün transferi zorlayacağı ve daha yüksek bir bonservis ücretiyle sarı-kırmızılıların kapısını çalacağı belirtildi. Malaga'nın, varolan opsiyon bedelini bile şu an ödeyecek gücü olmadığına dikkati çeken İspanyollar, Sevilla'nın Galatasaray'a bu transferden daha çok para kazandırabileceği değerlendirmesinde bulundular. (Milliyet)

Malaga'da gündem Amrabat