Norveçli oyunculara taraftar şakası

4-1 Norveç'in üstünlüğüyle biten Malta-Norveç maçında ilginiç bir olay yaşandı. İstanbul'dan sürekli sevinçli bir haber bekleyen Norveç Milli Takımı oyuncuları bitime birkaç dakika kala saha kenarına gelip Türkiye-Bosna Hersek karşılaşmasının skorunu sordu.

OSLO - 4-1 Norveç'in üstünlüğüyle biten Malta-Norveç maçında ilginiç bir olay yaşandı. İstanbul'dan sürekli sevinçli bir haber bekleyen Norveç Milli Takımı oyuncuları bitime birkaç dakika kala saha kenarına gelip Türkiye-Bosna Hersek karşılaşmasının skorunu sordu. Norveç Teknik Direktörü Age Hareide, Türkiye'nin 1-0 galip olduğunu maç sonuna kadar sakladı. Seyirci de sanki Bosna maçı 1-1 olmuş gibi Norveç takımını cesaretlendirince Norveçli oyuncular Euro 2008 vizesini aldıklarını sandı. Hatta maç devam ederken bazı oyuncuların birbirlerine sarıldıkları görüldü. Kırmızı-Beyazlılar soyunma odasında, Türkiye'nin 1-0 kazandığını öğrenince yıkıldı.
Maç sonunda Hareide "İstanbul'da olanlar sadece küçük bir beklentiydi. Oyuncularım güçlerini ortaya koydular ama Avrupa şampiyonasına katılmak için yeterli olmadı. Biz Ulleval'da kaybettik. Türkiye yenilgisini unutmak mümkün değil. Şimdi boş bir insanım" dedi. Hareide teknik direktörlük görevi konusunda önümüzdeki hafta kesin kararını vereceğini söyledi.
Riise: Alay ettiler
Norveç'in Liverpool'da oynayan yıldız oyuncusu John Arne Riise, seyirci tarafından aldatıldıklarını belirterek "Maçın bitimine az kala, seyirci sanki diğer karşılaşma 1-1 gibi davranışta bulundu. Biz de çok sevindik. Soyunma odasına gidince Türkiye'nin yendiği haberi ile yıkıldık. Aldatılmak çok kötü. Seyirci bunu yapmamalıydı. Bizimle alay ettiler" dedi.
Norveç basını da Türkiye'nin Avrupa şampiyonası'na gitmeyi hak eden taraf olduğunu belirterek "Türkiye ve Yunanistan grubun favorisiydi. Öyle de oldu. Norveç Avrupa şampiyonluğuna gitmeyi hak etmemişti" cümlelerini kullandı. Gazete başlıkları ise şöyle: Aften Posten: 'Bir rüya yıkıldı', 'Nihat Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'na götürdü', Dagbladet: 'Seyircilerin oyununa geldiler', 'Bosna 90 dakikada hiç şans elde edemedi', 'Hareide kötü haberi oyuncularından sakladı', VG : 'Seyirci aldattı, Avrupa Şampiyonluğuna gideceklerini sandılar', 'Herşey bitti', 'Norveç Avrupa Şampiyonası'na gitmeyi hak etmemişti'.