Nou Camp'a İngiliz dokunuşu

'Bir kulüpten fazlası' cümlesi, Barcelona'nın büyüklüğünü tanımlamak için kullanılır ve 'Barça'yı bir kulüpten fazlası yapan unsurların başında da bu cümlenin tribünlerinde yazılı bulunduğu Nou Camp Stadı gelir.

BARCELONA - 'Bir kulüpten fazlası' cümlesi, Barcelona'nın büyüklüğünü tanımlamak için kullanılır ve 'Barça'yı bir kulüpten fazlası yapan unsurların başında da bu cümlenin tribünlerinde yazılı bulunduğu Nou Camp Stadı gelir. Katalanların mabedi Nou Camp için şimdi yenilenme zamanı. 'Barça' yönetiminin projesine göre Londra'daki efsanevi Wembley Stadı'nın da yenilenme çalışmalarını gerçekleştiren İngiliz mimar Norman Foster, Nou Camp'ı modernize edecek.
250 milyon avroya mal olması ve 2009'da başlaması öngörülen çalışmalarda stadın geleneksel karakteristikleri korunurken kapasite 98 binden 104 bine çıkarılacak. Şu anda sadece bir tribünün üzeri kapalı durumda bulunan stadın dört tribününün üzeri de kapalı hale getirilirken loca sayısı da artırılacak. Pazar akşamı oynanacak Sevilla maçından önce ayrıntılarıyla tanıtılacak olan projenin 2011'de tamamlanması hedefleniyor. (Spor Servisi)