Nouma'ya yedi ay ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde attığı golden sonraki davranışı nedeniyle Pascal Nouma'ya 7 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde attığı golden sonraki davranışı nedeniyle Pascal Nouma'ya 7 ay hak mahrumiyeti cezası verdi. Kurul ayrıca, Beşiktaş'a 2,5 milyar, Fenerbahçe'ye de 500 milyon lira para cezası kesti. Bilindiği gibi, büyük tepki çeken davranış sonrasında Beşiktaş Yönetimi, bu oyuncu ile sözleşmesini olaydan bir gün sonra tek taraflı feshetmişti.
Beşiktaş yönetimi gelecek sezonki transfer çalışmaları için düğmeye bastı. Yönetimin Galatasaraylı Emre Aşık ile kesin anlaşma sağladığı belirtilirken, Altaylı Sinan ve İbrahim, Gençlerbirliği'nden El Saka, Malatyasporlu Tolga ve Sociedad'ta forma giyen Tayfun'dan da prensipte söz aldığı kaydedildi. Siyah-Beyazlılar daha önce de Gaziantepsporlu İbrahim, Trabzonsporlu Gökdeniz, Fenerbahçeli Yusuf, Ceyhun, kaleci Oğuz ve Bülent Akın'la temasa geçmişti. Bülent Akın, İngiltere'nin Bolton ekibi ile yolunu dün resmen ayırdı.