Nuri Şahin: Klopp özel bir insan

Nuri Şahin: Klopp özel bir insan
Nuri Şahin: Klopp özel bir insan
Borussia Dortmund'un yıldız futbolcusu Nuri Şahin, teknik direktör Jürgen Klopp'a övgüler yağdırdı.

Nuri Şahin, Borussia Dortmund'dan sezon sonunda ayrılacağını açıklayan teknik direktör Jürgen Klopp ile ilgili soruya, "Benim için özel bir yeri olan insan, çok kaliteli bir hoca, çok kaliteli bir insan. Umarım hocama, kupa finali kazanıp veda ederiz, her şeyin en iyisi hak eden bir insan" cevabını verdi.

Milli futbolcu, "Alman çalıştırıcının herhangi bir Türk kulübünün başına geçmesini ister misin?" şeklindeki soru üzerine, "O konu hakkında birşey söylemem doğru olmaz. Bu durum kendisinin özel kararıdır. Onun verdiği her karara saygı duymak zorundayız. Çünkü o bizim kararlarımıza hep saygı duyardı. Eminim kendisi için en hayırlı ve doğru kararı verecektir" dedi.

Ay-yıldızlı formaya olan bağlılığını Nuri Sahin, "Ben milli takım için her zaman güzel şeyler düşünüyorum, böyle düşünmemiş olsaydım Türkiye için oynamazdım. Milli takım olarak zor bir süreçten geçiyor olsak da, Türkiye'nin tek bir milli takımı var ve sahip çıkılması lazım. Her zaman gurur duyulan milli takımımız, ilerde alacağı neticelerle de adından övgüyle söz ettirebileceğini umuyorum" ifadelerini kulandı. (DHA)