Nuri'den Milli Takım değerlendirmesi

Nuri'den Milli Takım değerlendirmesi
Nuri'den Milli Takım değerlendirmesi
Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund'da forma giyen Nuri Şahin, A Milli Futbol Takımı'nda sürdürebilirliğin eksik olduğunu savundu.

BERLİN (AA) - Nuri Şahin, Kicker dergisine verdiği röportajda, Türk Milli Takımı'nın 2006 ve 2010 yılında olduğu gibi 2014'te de Dünya Kupası'na katılamaması ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Bu çok üzücü. Türkiye futbol çılgını bir ülke . Bir kere varız, ardından birkaç kez yokuz. Sürdürebilirlik konusunda eksiğimiz var. Fatih Terim de bu konuda çok düşünüyor" ifadelerini kullandı.

Bosna Hersek'in büyük başarısı


"YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPILMALI"

Şahin, değerlendirmesine şöyle devam etti:
"Bir çizgi çekilip yeniden başlangıç yapılması gerekiyor. Gençlerden, 8-9 yaş ve altındaki çocuklardan itibaren neyin yanlış, neyin doğru olduğunu, daha iyi olması için neler yapılması gerektiğini araştırmak lazım. Almanya veya Belçika'yı örnek alabiliriz."

Belçika'nın başarısına dikkati çeken Nuri Şahin, değerlendirmesini, "Türk oyuncular olarak biz de bu potansiyele sahibiz. Sorun, bunu neden gösteremediğimiz. Ben de Dortmund'da oynadığım seviyede A Milli Takım'da oynamıyorum" şeklinde tamamladı.

'Türkler taktik bilmiyor'

Kuyt'tan Fatih Terim taklidi